ایرانخاورمیانه

 انتشار تصاویر مرتبط با تدارک حمله به شهروندان اسرائیلی در استانبول

در ادامه تحقیقات سازمان اطلاعات ملی و تیم های اطلاعاتی پلیس استانبول درخصوص پرونده 10 مظنون ایرانی که در حال آمادگی برای ترور شهروندان اسرائیلی در استانبول بودند، تصاویری از آنان که در بازداشت هستند، منتشر شد.

بر این اساس مظنونان در هتل‌ و خانه‌های اجاره‌ای روزانه در مناطق مختلف اقامت می‌کردند و برخی از آنها با گذرنامه‌های جعلی وارد ترکیه شده و برای رد گم کردن دائماً از خودروهای مختلف استفاده می‌کردند.

صدها فیلم دوربین‌های امنیتی بررسی شده توسط پلیس لحظه به لحظه کنترل شد و تصاویر مرتبط با این مظنونین به دقت مورد بررسی قرار گرفت.

گفتنی است، دادگاه کیفری استانبول برای مظنونان ایرانی که به اتهام برنامه‌ریزی برای هدف قرار دادن شهروندان اسرائیلی در ترکیه دستگیر شده بودند، حکم بازداشت صادر کرد.

براساس پرونده تشکیل شده از سوی دادستان عمومی استانبول، پنج مظنون ایرانی در 17 ژوئن طی عملیاتی توسط پلیس به اتهام «جاسوسی نظامی یا سیاسی» دستگیر شدند.

در تاریخ 29 ژوئن نیز قاضی دادگاه برای متهمان مجید-ن، علیرضا-س، سیدمحمود-ح، حسن-ح و مریم- م حکم بازداشت صادر کرد. دادگاه کیفری استانبول برای مریم-م حکم ممنوعیت سفر و آزادی مشروط صادر و سایر مظنونان نیز بازداشت شدند.

در ادامه تحقیق و بازجویی‌های انجام شده، عملیات دوم در 14 ژوئیه در اطراف هتلی در میدان تقسیم انجام شد. در این عملیات نیز کیوان-م به ظن سازماندهی، جمال- ج به دلیل برنامه‌ریزی برای اجرای عملیات مسلحانه و ایمان-س دستگیر شدند. این افراد پس از بازجویی به حکم قاضی بازداشت شدند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا