آذربایجانایران

از همدان تا تبریز؛ تجمع اعتراضی بازنشستگان مخابرات در شهرهای آذربایجان

بازنشستگان مخابرات در شهرهای تبریز، اورمیه، اردبیل، همدان و اراک دیروز دوشنبه ۳ اردیبهشت ماه ۱۴۰۳ با برگزاری تجمعی اعتراضی خواستار رسیدگی دولت و مسئولان به مطالبات قانونی خود شدند

جمعی از بازنشستگان شرکت مخابرات در استانهای آذربایجان شرقی،آذربایجان غربی، اردبیل، همدان و مرکزی در اعتراض به عدم تحقق وعده های دولت در رابطه با مطالبات و خواستهای قانونی شان با نمایش پلاکاردها و سردادن شعارهایی در مقابل شرکت مخابرات در این استان ها تجمع نمودند.

«شرکت پر درآمد، چه بر سر تو آمد»، «قانون، بیمه، مطالبات، گم شده در مخابرات»، «اجرای آیین نامه حق مسلم ماست»، «وعده وعید کافیه، سفره ما خالیه»، «بازنشسته داد بزن حقت را فریاد بزن» و «مسئولین دروغگو، حاصل وعده ها کو»از جمله شعارهای سر داده شده توسط بازنشستگان معترض در شهرهای تبریز، اورمیه و اردبیل میباشد.

در اردبیل سردادن شعارها همراه با راهپیمایی اعتراضی بازنشستگان بوده است.

در همدان و اراک نیز بازنشستگان با تجمع در مقابل شرکت مخابرات با نمایش پلاکاردی با مضمون اجرایی شدن آیین نامه رفاهی سال ۱۳۸۹ مخابرات بدون تنازل خواستار تحقق وعده های دولت در رابطه با مطالبات قانونی خود شدند.

«با پرداخت معوقات قانونی و هزینه های بیمه تکمیلی و اجرای بی کم و کاست آیین نامه استخدامی سال ۸۹ ، ظلم چندین ساله علیه کارکنان و بازنشستگان مخابرات را پایان دهید_ ما بازنشستگان خواهان اجرای کامل و بدون تنازل آئین نامه ۸۹/۲۴ هستیم _اجرای تبصره۱ ماده ۲۱ قانون خدمات کشوری و تبصره ۲ ماده ۳۱ حق مسلم ماست_ شرکت پردرآمد، چه بر سر تو آمد_مطالبات پزشکی حق مسلم ماست»از جمله متون نقش بسته بر دیگر پلاکارهای به نمایش در آمده توسط بازنشستگان در شهرهای آذربایجان بوده است.

طبق آیین نامه سال ۸۹، کارکنان شرکت مخابرات بایستی مشمول اجرای اصل ۳۱ قانون اساسی می‌شدند که مطابق با این اصل کارکنان بایستی زیرمجموعه وزارت کار قرار گیرند؛ اما این قانون برای کارکنان اجرا نمی‌شود و کارکنان این شرکت معتقدند که هیچ نوع نظارتی از سوی دولت و هیئت وزیران بر اجرای آیین نامه و مصوبات در رابطه با حقوق و مزایا، بیمه،رفاه و بازنشستگی آنان اعمال نمی‌گردد و کارکنان این شرکت به حال خود رها شده اند.

بازنشستگان بارها در تجمعات خود اظهار داشته اند که تا احقاق کامل حقوق خود و رسیدگی دولت به مطالباتشان به تجمعات خود ادامه خواهند داد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا