ایران

برچیدن قانون تفکیک جرایم در زندان اهواز و انتقال زندانیان سیاسی به بند جرایم عمومی

مسئولان دولتی در اقدامی غیرقانونی قصد دارند قانون تفکیک جرایم در زندان اهواز را برچیده و زندانیان سیاسی را به بند جرایم عمومی منتقل کنند.

به گزارش «سازمان حقوق بشر کارون» از زندان مرکزی اهواز (زندان شیبان)، غلامرضا روشان، مدیرکل زندان‌های استان خوزستان و محمدعلی اناری، رئیس حفاظت کل زندان‌های خوزستان، به زندانیان سیاسی در بند پنج خبر داده‌اند که قرار است قانون تفکیک جرایم برای این زندانیان در زندان شیبان دیگر در نظر گرفته نشود و زندانیان سیاسی بند پنج به بند هشت که در آن زندانیان عقیدتی و همچنین مرتکبان جرایم عمومی به سر می‌برند، منتقل شوند.

به گفته یکی از زندانیان سیاسی زندان شیبان، خبر انتقال زندانیان سیاسی از بند پنج به بند هشت، اعتراض این زندانیان را به دنبال داشته و زندانیان بند پنج با هم‌بند شدن با مرتکبان جرایم عمومی به شدت مخالفت کرد‌ه‌اند.

اما مسئولان زندان شیبان این زندانیان را تهدید کرده‌اند در صورت اعتراض  به برچیده شدن تفکیک جرایم بین بند پنج و هشت، نیروهای یگان ویژه را در زندان شیبان مستقر خواهند کرد تا با اعمال خشونت زندانیان را به بند هشت انتقال دهند.

زندانی سیاسی ضمن ابراز نگرانی از این اقدام غیرقانونی مسئولان دولتی، معتقدند انتقال زندانیان سیاسی به بند هشت که در آن زندانیان عمومی نگهداری می‌شوند، به وقوع در‌گیری ‌میان زندانیان سیاسی و عمومی منجر خواهد شد و فعالیت فرهنگی و هنری زندانیان  سیاسی را محدود و  بر روح و روان آن‌ها تاثیر کاملا منفی خواهد داشت.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا