آذربایجانایران

توزیع تراکت در تبریز؛ بلوچستان، الاحواز، آذربایجان دردهایی با درمان مشترک

فعالین حرکت ملی آذربایجان دیروز ۵ فروردین ۱۴۰۲ با توزیع تراکت هایی در سطح شهر و محلات تبریز اعلام کرده اند استقلال تنها را نجات ملل غیر فارس می باشد.

« آزادلیق، عدالت، میللی حوکومت» ، « آزاتی، ادالت، وت واگذاری» ، « الحرية‌ العدالة، الحكومة الوطنية» ، « آزادی، عدالت ، حکومت ملی » به چهار زبانِ تورکی، بلوچی، عربی و فارسی و «این شعار تنها مختص آزربایجان جنوبی نیست، بلکه رهنمودی برای ملل تحت ستم در هر جغرافیایی می‌باشد.» #بلوچستان #الاحواز #آزربایجان متون به کار برده شده در تراکت های توزیعی می باشد.

فعالین ملی مدنی آذربایجانی پس از چندین دهه فعالین سیاسی و فرهنگی معتقدند سه منطقه آذربایجان، الاحواز، بلوچستان تاثیر گسترده ای در تحولات منطقه داشته و خواهند داشت اما سیاست بایکوت فعالیت ها و اتفاقات این مناطق در دستور کار رسانه های حاکمیت و رسانه های اصلی اپوزیسیون مرکزگرا می باشد و علی‌رغم شعارها و ادعاهایشان مبنی بر برابری و اتحاد، همچون فرزند خوانده با این سه سرزمین برخورد می شود. توزیع کنندگان پوستر های مذکور اطلاع داده اند، همان‌گونه که در پوستر نیز آورده شده و واژه «حکومت ملی» یدک می‌کشد، «استقلال ملل تحت ستم» در جغرافیای ایران‌نام بالاخص سه سرزمین بلوچستان، الاحواز و آزربایجان، تنها راه خروج از این فلاکت می‌باشد.

همچنین لازم به یادآوریست با توجه به روند صد ساله روند تبعیض سیستماتیک علیه ملت آذربایجان و نحوه نگرش حاکمیت و اپوزیسیون مرکزگرا به مسئله ملل غیر فارس فعالین جریان های سیاسی ملل غیر فارس قبول حق تعیین حق سرنوشت را تنها راه برون رفت از سیستم شوونیستی حاکم می دانند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا