آذربایجاناجتماعیایرانسیاست

حمایت از آزادسازی قره‌باغ؛ احضار «آیدین ذاکری» و «سیامک سیفی» به دادگاه انقلاب مشگین‌شهر

آیدین ذاکری و سیامک سیفی طی ابلاغیه‌های جداگانه‌ای که از سامانه الکترونیکی قوه‌قضاییه دریافت کردند، به شعبه دوم دادیاری دادسرای عمومی و انقلاب‌ مشگین‌شهر احضار شدند.

آیدین ذاکری و سیامک سیفی، فعالین مدنی آذربایجانی ساکن خیاو (مشگین‌شهر ) بر اساس ابلاغیه‌های جداگانه‌ای که از سامانه الکترونیکی قوه‌قضاییه دریافت کردند، به شعبه دوم دادیاری دادسرای عمومی و انقلاب‌ مشگین‌شهر احضار شدند.

بر اساس ابلاغیه های ارسالی، اتهام آقای ذاکری «مشارکت در اخلال در نظم عمومی جامعه» و اتهام آقای سیفی «تبانی جهت اخلال در نظم عمومی جامعه» عنوان شده است.

این فعالین آذربایجانی در تاریخ ۲۷ مهرماه ۹۹ در شهرستان خیاو در جریان اعتراضات به حمایت‌های تسلیحاتی-لجستیکی ایران از ارمنستان برای ادامه اشغال قره باغ، بازداشت و پس از چند روز با تودیع قرار وثیقه تا پایان مراحل دادرسی آزاد شدند.

گفتنی است بازداشت های گسترده فعالین مدنی آذربایجانی در شهرهای تبریز، اورمیه، اردبیل، زنجان، رشت، تهران، خیاو (مشکین‌شهر)، داش ماکی (ماکو)، تیکان‌تپه (تکاب) و مراغه در پی راه‌پیمایی‌های حمایتی از آزادسازی قاراباغ اشغالی و اعتراض به حمایت ایران از ارمنستان و نیز بسته شدن پایانه مرزی نوردوز صورت گرفته بود.

این تجمعات و راه‌پیمایی‌ها از روز سه‌شنبه ۸ مهرماه در پارک جیرال اردبیل آغاز و تا روز یکشنبه ۲۷ مهر ماه سال ۹۹ ادامه داشت.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا