ایران

حمله هوایی آمریکا به مواضع نیروهای تحت حمایت سپاه پاسداران ایران در سوریه

پنتاگون با انتشار اطلاعیه‌ای اعلام کرد پنج‌شنبه شب به دستور جو بایدن، تاسیسات نظامی گروههای مورد حمایت سپاه پاسداران ایران در شرق سوریه هدف حمله هوایی آمریکا قرار گرفت.

لوید آستین، وزیر دفاع آمریکا در این باره گفت: «به دستور رئیس جمهور بایدن، به نیروهای فرماندهی مرکزی ایالات متحده اجازه دادم تا امشب در شرق سوریه حملات هوایی دقیقی را علیه تأسیسات مورد استفاده گروه‌های وابسته به سپاه پاسداران ایران انجام دهند.»

به گفته آستین این حملات در پاسخ به حمله روز پنج‌شنبه و همچنین مجموعه‌ای از حملات اخیر علیه نیروهای ائتلاف در سوریه توسط گروه های وابسته به سپاه انجام شد.

در اطلاعیه پنتاگون آمده است: «اوایل امروز (پنج‌شنبه) در پی حمله یک هواپیمای بدون سرنشین به تأسیسات تعمیر و نگهداری در نزدیکی حسکه در شمال شرق سوریه در حدود ساعت، یک پیمانکار آمریکایی کشته و ۵ نظامی آمریکایی و یک پیمانکار آمریکایی دیگر زخمی شدند.»

بنا بر این اطلاعیه این پهپاد، ایرانی‌ ارزیابی شده است.

وزیر دفاع ایالات متحده افزود: «هدف از این حملات دقیق، حفاظت و دفاع از پرسنل ایالات متحده است. ایالات متحده اقدامات متناسب و عمدی را انجام داد تا خطر تشدید تنش را محدود کند و تلفات را به حداقل برساند.»

به گفته وزیر دفاع آمریکا همان گونه که بایدن به صراحت اعلام کرده است، آمریکا تمام اقدامات لازم را برای دفاع از مردم خود انجام داده و همیشه در زمان و مکان مورد نظر خود پاسخ خواهد داد. او افزود:« هیچ گروهی بدون مجازات به نیروهای ما حمله نخواهد کرد.»

آستین ضمن ابراز همدردی با خانواده پیمانکار آمریکایی کشته شده در حمله‌ پهپادی گفت: «دو تن از سربازان مجروح در محل مداوا و سه سرباز دیگر و پیمانکار آمریکایی برای درمان به مراکز درمانی ائتلاف در عراق منتقل شدند.»

صدای آمریکا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا