آذربایجاناجتماعیایرانسیاست

سجاد شهیری و ۴ تن دیگر از فعالین مدنی تورک در سولدوز بازداشت شدند

بر اساس گزارشات رسیده، سجاد شهیری به همراه ‌موسی ضیا‌ گرگری و ۴ تن دیگر از فعالین مدنی آذربایجانی در شهر سولدوز (نقده)، توسط مأموران اطلاعاتی بازداشت و به مکان نامعلومی انتقال داده شده‌اند.

بر اساس آخرین گزارشات رسیده، سجاد شهیری به همراه ‌موسی ضیا‌ گرگری و ۴ تن دیگر از فعالین مدنی آذربایجانی در شهر سولدوز (نقده)، امروز چهارشنبه ۲۶ شهریور توسط مأموران اطلاعاتی بازداشت و به مکان نامعلومی انتقال داده شده‌اند.

بر اساس گزارشات رسیده، این موج جدید از بازداشت‌ها بر علیه فعالین مدنی تورک در شهرستان سولدوز ساعت ۱۶:۰۰ بعد از ظهر امروز صورت گرفته است.

از میان ۴ نفر دیگری که همراه با ‌موسی ضیا‌ گرگری و سجاد شهیری بازداشت شده‌اند، هویت فردی به اسم «مهندس کریمی» گزارش شده و در حال حاضر جزئیاتی از سایر بازداشت ‌شدگان در دست نیست.

خبرهای تکمیلی متعاقبا اعلام خواهد شد.

آقای شهیری در تاریخ ۲۶ دیماه سال ۹۸ نیز توسط ماموران اداره اطلاعات سولدوز بازداشت و در تاریخ ۱۲ اسفندماه، با پایان مراحل بازجویی از بازداشتگاه اداره اطلاعات تبریز به زندان این شهر منتقل شده بود.

این فعال مدنی آذربایجانی نهایتا، روز چهارشنبه ۲۸ اسفندماه ۹۸، با تودیع قرار وثیقه ۵۰۰ میلیون تومانی به صورت موقت و تا پایان مراحل دادرسی از زندان تبریز آزاد شده بود.

آقای شهیری همچنین در تاریخ ۱ تیرماه ۹۸ توسط نیروهای امنیتی در شهرستان سولدوز بازداشت و در تاریخ ۲۵ تیرماه ۹۸ با تودیع قرار وثیقه ۸۰ میلیون تومانی تا پایان زمان دادرسی آزاد شده بود.

او نهایتا توسط دادگاه انقلاب شهرستان نقده به یک سال حبس تعزیری محکوم شد و این حکم به دلیل عدم سابقه کیفری به بیست روز حبس کاهش پیدا کرد.

آقای شهیری در جریان مراسم قلعه بابک در تاریخ ۱۵ تیرماه ۹۷ نیز به همراه ده‌ها تن دیگر بازداشت و مدتی بعد آزاد شده بود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا