آذربایجاناجتماعیایرانسیاست

سعید سلطانی و بابک کیومرثی به دادگاه انقلاب تبریز احضار شدند

سعید سلطانی و بابک کیومرثی، طی ابلاغیه‌های جداگانه‌ای، در تاریخ ۳ خرداد به شعبه سوم دادگاه انقلاب تبریز به ریاست قاضی فتح‌نژاد احضار شده‌اند.

سعید سلطانی و بابک کیومرثی، فعالین مدنی آذربایجانی ساکن جلفا طی ابلاغیه‌های جداگانه‌ای که دریافت کرده‌اند، در تاریخ ۳ خرداد ۱۴۰۰ به شعبه سوم دادگاه انقلاب تبریز به ریاست قاضی فتح‌نژاد احضار شده‌اند.

جلسه رسیدگی به اتهامات انتسابی علیه سعید سلطانی و بابک کیومرثی، پیش‌تر در تاریخ ۳۰ فروردین در شعبه ۱۶ بازپرسی دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان تبریز به ریاست قاضی موسوی برگزار شده بود.

اتهام  انتسابی علیه این فعالین آذربایجانی «عضویت در جمعیت های معارض نظام» و «عضویت در گروههای تجزیه طلب» عنوان شده بود.

همچنین بخوانید: جلسه دادگاه سعید سلطانی و بابک کیومرثی برگزار شد

بابک کیومرثی و سعید سلطانی از سوی مامورین امنیتی روز یکشنبه ۱۳ مهرماه در شهرستان جلفا در آذربایجان شرقی بازداشت شده بودند.

مأمورین امنیتی ایران پس از بازداشت این فعالین، با مراجعه به منزل آنها، بدون ارایه مجوز قانونی منزل را مورد تفتیش قرار داده و لوازم شخصی آنها را با خود برده‌ بودند.

هنگام بازداشت آقای کیومرثی همسر وی نیز توسط نیروهای امنیتی مورد ضرب و شتم و توهین قرار گرفته بود.

بابک کیومرثی روز سه‌شنبه ۱۱ آذر ۹۹ و سعید سلطانی نیز روز چهارشنبه ۱۲ آذر ۹۹ پس از ۲ ماه تحمل بازجویی در بازداشتگاه اداره اطلاعات تبریز به بند قرنطینه زندان مرکزی این شهر منتقل و روز پنجشنبه ۱۳ آذر ۹۹ هر یک با تودیع قرار وثیقه ۵۰۰ میلیون تومانی موقتاً و تا پایان مراحل دادرسی از زندان مرکزی تبریز آزاد شدند.

همچنین بخوانید: آزادی سعید سلطانی و بابک کیومرثی از زندان مرکزی تبریز

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا