آذربایجانایران

سه تن از زندانیان سیاسی آزربایجان در زندان اوین دست به اعتصاب غذا زدند

عبدالعزیز عظیمی قدیم، طاهر نقوی و حسین پیری از زندانیان سیاسی آزربایجانی که بیش از چهار ماه در زندان اوین به طور بلاتکلیف در بازداشت نگه داشته می‌شوند؛ امروز پنجشنبه ۲۴ خرداد در اعتراض به رفتارهای غیرقانونی نیروهای امنیتی وزارت اطلاعات و دادسرای امنیتی اعتصاب غذای خود را آغاز کردند.

بنابه گزارش نزدیکان زندانیان سیاسی آزربایجان، فعالین بازداشتی فعالین ملی در زندان اوین با صلاحدید عبدالعزیز عظیمی قدیم روحانی خلع لباس شده آزربایجانی و طاهر نقوی وکیل دادگستری اعتصاب غذا در اعتراض به رفتار غیرقانونی قوه قضائیه به صورت مرحله‌ای آغاز شده‌است.

طبق این گزارش، با توجه به مشکلات سلامتی و مصرف دارو توسط دیگر زندانیان بازداشتی، شروع اعتصاب غذا توسط سه تن از این فعالین آقایان عبدالعزیز عظیمی قدیم، طاهر نقوی و حسین پیری آغاز شده و در صورت عدم شفافیت در روند رسیدگی به پرونده زندانیان سیاسی از سوی مراجع قضایی احتمال پیوستن دیگر زندانیان سیاسی آزربایجان به اعتصاب غذا وجود دارد.

همچنین این فعالین ملی آزربایجان محبوس در زندان اوین اعلام کرده‌اند که در صورت تداوم عدم شفافیت در نحوه رسیدگی به پرونده و پایان بلاتکلیفی‌شان دست به اعتصاب غذای خشک خواهند زد.

فعالین ملی آزربایجان محبوس در بند عمومی زندان اوین با گذشت بیش از ۴ ماه از زمان بازداشت در ۱۶ و ۱۷ بهمن‌ماه ۱۴۰۲ توسط نیروهای امنیتی تاکنون با دخالت نهادهای امنیتی و کارشکنی مسئولین قضایی از امکان دسترسی به وکیل و آزادی موقت با تودیع وثیقه برخوردار نبوده و کماکان به صورت بلاتکلیف در بازداشت به سر می‌برند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا