جهانخاورمیانه

شمار قربانیان زلزله در ترکیه به 2921 نفر رسید

رئیس سازمان مدیریت حوادث غیرمترقبه ترکیه اعلام کرد شمار جان‌باختگان زلزله قهرمان‌ماراش به 2921 نفر افزایش یافته است.

یونس سزر، رئیس سازمان مدیریت حوادث غیرمترقبه ترکیه (آفاد) در گفتگو با رسانه‌ها در مرکز این سازمان در آنکارا درباره آخرین آمار مربوط به تلفات انسانی زلزله‌های 7.7 و 7.6 ریشتری دوشنبه در استان قهرمان‌ماراش گفت: شمار جان‌باختگان زلزله به 2 هزار و 921 نفر رسیده است.

وی با بیان اینکه 65 کشور جهان برای اعزام تیم‌های امداد و نجات به منطقه اعلام آمادگی کرده اند، تصریح کرد: بر اثر زلزله 15 هزار و 834 نفر نیز مصدوم شده اند.

سزر با اشاره به ادامه پس‌لرزه‌ها، گفت: پس از زلزله‌های اصلی 243 پس لرزه در منطقه به وقوع پیوسته است. هم اکنون شمار زیادی از وزرای هیات دولت، 30 استاندار و 47 فرماندار درحال مدیریت عملیات‌های امداد و نجات و اسکان مردم منطقه هستند.

سزر با بیان اینکه انتقال پرسنل، مواد غذایی و وسایل مورد نیاز به مناطق محل حادثه ادامه دارد، افزود: بخشی از محوله‌ها از طریق هوایی به منطقه ارسال می‌شوند. هم اکنون 16 هزار و 400 نیروی جستجو و نجات و نزدیک به 5 هزار خودرو و تجهیزات ساختمانی در منطقه مستقر شده‌اند.

وی با بیان اینکه 65 هزار چادر برای رفع نیاز به سرپناه به منطقه ارسال شده، ادامه داد: همچنین بیش از 300 هزار تخته پتو نیز به مناطق زلزله زده ارسال شده است.

آناتولی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا