آذربایجاناجتماعیایرانسیاست

صدور قرار جلب به دادرسی برای ۱۱ تن از بازداشت شدگان اعتراضات دوم مرداد آذربایجان

شعبه ۱۷ پازپرسی تبریز برای ۱۱ تن از بازداشت شدگان اعتراضات دوم مرداد آذربایجان قرار جلب به دادرسی صادر کرده است.

بر اساس این گزارش، شعبه ۱۷ پازپرسی تبریز پس از اخذ آخرین دفاعیات برای اولدوز قاسمی، منیره چمن گلزار، جبار راهدار، هادی افسری، غلامحسین قرجه داغی، پویا خدایی، شایان تقوی، یاشار کاظمی، عارف مراد پور، ابولفضل کرامتی و حسین یوسفی قرار نهایی جلب به دادرسی صادر کرده است.

اتهامات مطروحه علیه این فعالین ترک «انجام حرکات نامتعارف، هیاهو و جنجال منتهی به اخلال در نظم عمومی و بازداشتن مردم از کسب و کار و سلب آسایش و امنیت از طریق شرکت در تجمع غیرقانونی» عنوان شده و قرار جلب به دادرسی صادر شده‌است.

همچنین برای پری چهره محمد پور، اکرم صفری، معصومه شاهی و زهرا خادم راد دائر بر «اخلال در نظم عمومی» بالحاظ دفاعیات ارائه شده مستندا به ماده ۲۶۵ قرار منع تعقیب صادر شده است.

در پی انتشار فراخوانی جهت برگزاری تجمعات در شهرهای آذربایجان و تهران به منظور حمایت از اعتراضات مردم احواز، نیروهای امنیتی در این شهرها مستقر شده بودند ولی تصاویر ارسالی به گروه خبری ای‌ان‌تی حاکی از برگزاری این اعتراضات در شهر تبریز بود.

همچنین، در شهرهای‌ مختلف‌ آذربایجان‌ بخصوص در تبریز، اورمیه‌، اردبیل، زنجان، مرند، مشگین‌شهر (خیاو) و شهرک گلستان تهران جو‌ شدید‌ امنیتی‌ حاکم بود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا