آذربایجان

مرخصی درمانی عباس لسانی تمدید شد

عباس لسانی فعال سرشناس حرکت ملی آذربایجان جنوبی که در ایام مرخصی درمانی بسر می برد روز‌ شنبه ۲۲ مرداد ماه‌ ۱۴۰۱ همزمان با اتمام مدت مرخصی اش در وقت‌ اداری در شعبه اجرای احکام دادگاه انقلاب‌ اردبیل حاضر شد.

طبق معاینات پزشکی قانونی‌ شهرستان اردبیل و بررسی‌ مدارک پزشکی از روند درمان ارائه شده توسط دکتر‌ رحیمی‌ ممقانی پزشک متخصص‌ آقای لسانی مدت‌ مرخصی این‌ فعال سیاسی آذربایجانی را تمدید‌ نموده‌ اند‌ که‌ رئیس دفتر شعبه‌ اجرای احکام‌ دادگاه‌ انقلاب‌ اردبیل به آقای‌ لسانی‌ گفته‌ اند‌ که‌ جزئیات این‌ نتیجه‌ از‌ طریق‌ سامانه‌ ابلاغ‌ به ایشان‌ ارسال‌ خواهد‌ شد.

این‌ فعال آذربایجانی روز ۳ خردادماه ۱۴۰۱ در بیمارستان ولیعصر شهر تبریز برای بار دوم تحت عمل جراحی بسته «اوزون تراپی» دیسک کمر قرار گرفته‌ بود.

پیشتر این فعال سرشناس آذربایجانی ۲۰ فرودین  ماه ۱۴۰۱ تحت اوزون تراپی قرار گرفته و در تاریخ ۵ اردیبهشت امسال با تجویز پزشک معالج فیزیوتراپی و لیزرتراپی شده بود.

پزشک جراح آقای لسانی پس از عمل لیزری ایشان توصیه کرده اند که با آب درمانی و حرکتهای تجویز شده به روند درمانشان ادامه داده و از  فعالیت های فیزیکی اجتناب نمایند و  پس از دوره استراحت برای تکمیل دوره درمان تحت عمل بسته اوزون تراپی قرار گیرند.

عباس لسانی فعال حرکت‌ ملی آذربایجان ساکن اردبیل که در مرخصی درمانی بسر می برد روز ۲۵ دی ماه ۱۳۹۷ توسط نیروهای امنیتی ایران در شعبه دوم دادگاه انقلاب تبریز ربوده و به زندان اردبیل منتقل شده بود. پس از پرونده‌سازی در دادگاهی یکطرفه با حکمی سیاسی به ۱۵ سال حبس تعزیری و ۲ سال تبعید به شهر یزد محکوم شده بود.که با نقض حکم تجدیدنظر در شعبه اول دیوان عالی کشور حکم بدوی ۸ سال حبس و ۲ سال تبعید به شهر یزد ایشان ابقاء شده است.

آقای لسانی مدتها در زندان اردبیل با مشکل دیسک کمر و فشارخون بالا روبرو بود که سرانجام بعد از سپری شدن بیش از ۳ سال حبس روز ۲۴ بهمن۱۴۰۰ پس از ارسال جوابیه کمیسون سه نفری پزشکی قانونی به مدت ۶ ماه به مرخصی درمانی اعزام گردید.

این فعال سرشناس آذربایجانی ۲۰ فرودین ۱۴۰۱ تحت اوزون تراپی قرار گرفته بود و در تاریخ ۵ اردیبهشت امسال با تجویز پزشک معالج فیزیوتراپی و لیزرتراپی شده  و ۳ خرداد ۱۴۰۱ در بیمارستان ولیعصر شهر تبریز برای بار دوم تحت عمل جراحی بسته «اوزون تراپی» دیسک کمر قرار گرفت این فعال آذربایجانی روز ۷ خرداد ۱۴۰۱ مطابق با ابلاغیه دریافتی در شعبه اجرای احکام دادگاه انقلاب اردبیل حاضر شده است ایشان مدارک پزشکی که در دوران مرخصی از روند درمانی خویش داشته به قاضی شعبه مذکور ارائه نموده و پس از ارائه توضیحات کوتاه در مورد وضعیت جسمانی آقای لسانی و بررسی اوراق ارائه شده، از ایشان خواسته شده بود در پزشکی قانونی اردبیل حاضر گردند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا