خاورمیانهسیاست

نتانیاهو: بر اساس تجربه هولوکاست باید از تهدید رژیم ایران برای نابودی اسرائیل جلوگیری کنیم

"کسانی هستند که برای نابودی کشور اسرائیل تلاش می‌کنند و روزانه این حرف را علناً می‌زنند و این البته رژیم آیت‌الله‌ها در ایران است.

بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل روز سه‌شنبه ۷ بهمن‌ماه ۹۹ در آغاز جلسه دولت گفت: “کسانی هستند که برای نابودی کشور اسرائیل تلاش می‌کنند و روزانه این حرف را علناً می‌زنند و این البته رژیم آیت‌الله‌ها در ایران است. آنها دیگر در مورد نابودی شش میلیون نفر صحبت نمی‌كنند، جمعیت ما در حال حاضر به هفت میلیون یهودی نزدیك می‌شود و آنها قصد دارند برای نابودی ما اقدام کنند، از جمله از طریق توسعه سلاح‌ هسته‌ای.”
نخست وزیر اسرائیل افزود: “من مشتاقانه منتظر همکاری با رئیس جمهور بایدن هستم؛ برای تقویت بیشتر این اتحاد قوی بین ایالات متحده و اسرائیل و گسترش دایره صلح بین اسرائیل و جهان عرب برای یک خاورمیانه واقعاً جدید و البته برای پرداختن به مسائل و چالش‌های مشترکی که ما با آن روبرو هستیم و در صدر آن‌ها خطرات رژیم ایران.”
بنیامین نتانیاهو در بخش دیگری گفت: “این هفته ما روز جهانی یادبود هولوکاست را گرامی خواهیم داشت. قربانیان هولوکاست، شش میلیون نفر از میان مردم ما بودند، عددی که جمعیت اسرائیل از آن عبور کرده است.”
به گفته نخست وزیر اسرائیل “کسانی هستند که برای نابودی کشور اسرائیل تلاش می‌کنند و روزانه این حرف را علناً می‌زنند و این البته رژیم آیت‌الله‌ها در ایران است. آنها دیگر در مورد نابودی شش میلیون نفر صحبت نمی‌كنند، جمعیت ما در حال حاضر به هفت میلیون یهودی نزدیك می‌شود و آنها قصد دارند برای نابودی ما اقدام کنند، از جمله از طریق توسعه سلاح‌ هسته‌ای.”
نخست‌وزیر اسراییل در پایان تاکید کرد: “هنگامی که ما در مورد قربانیان هولوکاست صحبت می‌کنیم، نه تنها یاد ایشان را گرامی می‌داریم، بلکه عبرت اصلی هولوکاست را نیز یادآوری می‌کنیم: وقتی کسی می‌گوید قصد نابودی شما را دارند، آن را جدی بگیرید و برای جلوگیری از آن آماده شوید. این همان کاری است که ما شبانه روز انجام می‌دهیم و این اولین و مهمترین هدف کشور اسرائیل است.”

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا