ایران

وقوع انفجار در کارخانجات منطقه پارچین تهران

بر اثر وقوع حادثه در یکی از کارخانه‌های منطقه پارچین تهران که وابسته صنایع دفاعی ایران است، یک نفر جان خود را از دست داد.

خبرگزاری رسمی دولت جمهوری اسلامی ایران «ایرنا» به نقل از «یک منبع آگاه» از «بروز حادثه صنعتی در یکی از کارخانجات منطقه پارچین» در جنوب شرق تهران خبر داده است.

براساس این گزارش، حادثه مذکور عصر دیروز (چهارشنبه) رخ داده و بر اثر آن یک نفر جان باخته و یک نفر دیگر به علت جراحت راهی بیمارستان شده است.

گفتنی است؛ منطقه صنعتی پارچین تهران یکی از مهم‌ترین مراکز صنایع هسته‌ای و موشکی ایران است و در سال 2020 نیز اخباری دال بر وقوع انفجار شدیدی در این مرکز منتشر شد.

خبرگزاری «ایسنا» درباره این منطقه صنعتی نوشته است: «پارچین نام شهرک و منطقه‌ای است در جنوب شرقی شهر تهران است. بخشی از تأسیسات هسته‌ای ایران در این شهرک قرار دارد. کارخانه‌های صنایع دفاع در پارچین از سال 1311 فعالیت داشته‌اند. تمرکز صنایع مهم دفاعی ایران در این مجموعه به همراه نگهداری ذخایر موشکی و دیگر مهمات متعارف، این سایت را به یکی از تاسیسات قابل توجه دفاعی تبدیل کرده و غربی‌ها نیز آن را جزء تاسیسات راهبردی نظامی تلقی می‌کنند».

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا