آذربایجاناجتماعیایرانسیاست

پایان اعتصاب غذاها؛ یوسف کاری به بند خود بازگردانده شد

با بازگردانده شدن یوسف کاری، زندانی سیاسی آذربایجانی از بند قرنطینه زندان اردبیل به بند خود، اعتصاب غذای زندانیان سیاسی آذربایجانی پایان یافت.

عباس لسانی، علی و رضا واثقی زندانیان سیاسی محبوس در زندان اردبیل در تماسهای تلفنی جداگانه با خانواده اعلام کردند مسئولین زندان شامگاه روز چهارشنبه ۱ بهمن، یوسف کاری را در هشتمین روز اعتصاب غذایش برای پایان دادن به وضع موجود از قرنطینه بند ۸ به بند خود بازگرداندند.

در پیگیریهایی که آقای لسانی و برادران واثقی انجام داده، یوسف کاری پس از بازگشت به بند ۱ به اعتصاب غذایش خاتمه داده است.

با بر آورده شدن خواسته آقای کاری، آقای لسانی و دیگر زندانیان آذربایجانی که در حمایت از حقوق آقای کاری دست به اعتصاب غذا زده بودند پس از اطلاع از شرایط پیش آمده به اعتصاب غذایشان پایان دادند.

عباس لسانی، سیامک میرزایی، علی و رضا واثقی چهار زندانی آذربایجانی بودند که در زندانهای تهران و اردبیل در اعتراض به رفتار دادیار ناظر زندان با یوسف کاری و در حمایت از اعتصاب وی وارد اعتصاب غذا شده بودند.

بهنام شیخی، توحید امیر امینی و کیانوش اصلانی سه زندانی دیگر تورک نیز دیروز در تماسهای تلفنی جداگانه اعلام کرده بودند از صبح امروز به این اعتصاب غذا خواهند پیوست.

هشت روز پیش سپهری دادیار ناظر بر زندان اردبیل با احضار یوسف کاری به دفتر خود در ارتباط با موضوع مرخصی درمانی اش که به پیشنهاد سید عبدالله طباطبایی دادستان اردبیل صورت گرفته ، ضمن هتاکی به آقای کاری عنوان کرده بود: حقوق زندانیان سیاسی آذربایجانی را به رسمیت نمی شناسد.

سید عبدالله طباطبایی دادستان اردبیل در ۱۸ آذر ماه گذشته پس از دیدار با زندانیان زندان اردبیل ، من جمله زندانیان سیاسی آذربایجان دستور صدور مرخصی‌های درمانی از بابت شیوع گسترده کرونا در این زندان را صادر کرده ولی علی رغم تودیع وثیقه جهت مرخصی به زندانیان سیاسی به بهانه عدم دریافت ابلاغ کتبی از نهادهای دستوردهنده در این شهر آنها را به حالت تعلیق درآورده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا