آذربایجاناجتماعیایرانسیاست

آتش‌سوزی مشکوک در منزل خانواده تورک در روستای ساخسی‌تپه سولدوز

منزل خانواده تورک در ساخسی تپه که چند روز پیش مورد تعرض عده‌ای افراطی از اهالی کُرد این روستا قرار گرفته بود، شامگاه امروز چهارشنبه ۱۷ شهریور دچار حریق شده است.

بر اساس اعلام منابع محلی، منزل خانواده تورک در ساخسی تپه که چند روز پیش مورد تعرض عده‌ای افراطی از اهالی کُرد این روستا قرار گرفته بود، شامگاه امروز چهارشنبه ۱۷ شهریور دچار حریق شده است.

بنا به اعلام شاهدان عینی این آتش‌سوزی پس از شنیدن شدن صدای انفجار در حیاط این خانه رخ داده است.

این حادثه تلفات جانی نداشته و با حضور  ماشین آتش نشانی حریق اتفاء شده است.

پس از این حادثه نیروهای  امنیتی به محل اعزام شده و همزمان برق روستای ساخسی تپه و روستاهای همجوار نیز قطع شده است.

هنوز عامل این حادثه مشخص نیست اما اهالی روستا معتقدند این عمل از سوی بستگان خانواده کُرد که عضو یکی از گروه‌های مسلح و توسعه‌طلب است، انجام شده است.

شامگاه ۱۲ شهریور بعد از درگیری دو کشاورز اهل روستای ساخسی‌تپه در شهرستان سولدوز (نقده) که منجر به کشته شدن یک نفر و مجروح شدن چهار نفر دیگر شد، عده ای از کُردهای ساکن روستا با دستمایه قرار دادن این موضوع وارد خانه یکی از تورک‌های درگیر ساکن روستا شده و علاوه بر هتک حرمت، زنان، کودکان و سالمندان منزل را به طرز شدیدی کتک زده اند.

در تصاویر ویدیویی که به بخش خبری ای‌ان‌تی رسیده بود، زنان، کودکان و سالمندان روستای ساخسی‌تپه سولدوز از مورد تعرض و ضرب و شتم قرار گرفتنشان توسط کردهای مهاجم خبر می‌دادند.

یک کودک ۷-۸ ساله نیز در حالی که چشمش کبود شده و از ترس گریه می‌کرد، می‌گفت، اکراد مهاجم با مشت به چشم او زده و مادرش را بر روی زمین می‌کشانده اند.

این تهاجم نژادی کردها باعث جریحه دار شدن افکار عمومی اهالی شهر سولدوز و ملت آذربایجان شده و اعتراضات گسترده ای را در پی داشته است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا