آذربایجانایران

ایجاد پایگاه جمع آوری کمک‌های مردمی به زلزله زدگان خوی توسط هنرمندان تبریز

هنرمندان آذربایجان در تبریز با همکاری «مرکز نیکوکاری یاشیل یول تبریز» اولین پایگاه جمع آوری کمکهای مردمی به زلزله زدگان خوی را در محله نصف راه تبریز ایجاد کردند.

این هنرمندان با انتشار ویدیوی در صفحه اینستاگرام «مرکز نیکوکاری یاشیل یول تبریز»  از مردم آذربایجان خواستند کمک‌های خود اعم از پتو، کنسرو، چادر، لوازم گرمایشی و… را به این مرکز تحویل دهند تا هر چه سریعتر به دست زلزله زدگان خوی برسانند.

لازم به ذکر است، شامگاه شنبه ۸ بهمن۱۴۰۱ ، زلزله ای به بزرگی ۵.۹ ریشتر شهر خوی آذربایجان را لرزاند و خسارات شدیدی به این شهر و روستاهای اطراف زد. به گفته منابع رسمی در این زلزله تاکنون ۱۰۷۵ نفر مصدوم شده اند و حداقل سه نفر جان باخته اند.

به‌رغم گذشت دو روز از زمان وقوع زمین‌لرزه در خوی، کماکان امدادرسانی در این شهرستان دچار اختلال است و بسیاری از آسیب‌دیدگان تحت درمان قرار نگرفته‌اند، بیمارستان‌های شهرستان مملو از زخمی‌شدگانی است که روند درمان آنها آغاز نشده و بسیاری از مردم هنوز مواد غذایی، چادر و لوازم گرمایشی دریافت نکرده‌اند.

مسئولان حکومت ایران به جای امدادرسانی به مردم زلزله زده آذربایجان، دیروز با ماشین آبپاش شهروندانی را که برای دریافت چادر و کمک به انبار اداره هلال احمر خوی مراجعه کرده بودند را متفرق کردند. این اقدام خشم شهروندان آذربایجانی را برانگیخته است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا