آذربایجانایرانورزش

لغو تور دوچرخه‌سواری ۲۰۲۱ آذربایجان در ایران 

مدیر فنی تور آذربایجان گفت: «تور دوچرخه سواری بین‌المللی ۲۰۲۱ ایران - آذربایجان به عنوان پر سابقه‌ترین تور ایران، برای دومین سال متوالی لغو شد.»

رئیس هیات دوچرخه‌سواری آذربایجان‌شرقی و مدیر فنی تور آذربایجان گفت: «تور دوچرخه سواری بین‌المللی ۲۰۲۱ ایران – آذربایجان به عنوان پر سابقه‌ترین تور ایران، برای دومین سال متوالی لغو شد.»

رسول هاشم کندی روز یکشنبه، ۳۱ مردادماه در گفت و گو با خبرنگاران، اظهار کرد:« با توجه به افزایش شیوع ویروس کرونا، امکان برگزاری این تور وجود ندارد؛ البته مشکلی برای درجه تور پیش نمی‌آید، چون کرونا یک مساله جهانی است و خیلی از رویدادهای بزرگ و تورهای دیگر در سراسر جهان هم به علت کرونا لغو شده اند.»

این در حالیست که المپیک توکیو پس از یک سال وقفه در ژاپن برگزار شد و لیگ باشگاه‌ها در کشورهای اروپایی نیز با تماشاگر برگزار می‌شود.

مدیر فنی تور آذربایجان درباره بدهی این هیات به اتحادیه جهانی گفت: «مبلغ ۹ هزار یورو بابت بدهی چند ساله تست‌های دوپینگی به اتحادیه جهانی دوچرخه سواری بدهکاریم.»

تور دوچرخه سواری بین المللی آذربایجان در سال ۱۳۶۵ با عنوان دوچرخه‌سواری دور دریاچه اورمیه با شرکت تیم‌های ایرانی آغاز به کار کرد و سپس در سال‌های بعد به تور دوچرخه‌سواری آذربایجان تغییر نام یافت.

دور سی‌وسوم تور دوچرخه سواری آذربایجان در سال ۲۰۱۸ که در ابتدا بنا بر شایعاتی قرار بود به علت مشکلات ارزی و مشکلات در پرداخت جوایز ارزی به تیم‌های خارجی برقرار نشود، سر انجام با شرکت ۱۳ تیم از ایران و کشورهای دیگر برگزار شد.

این دور نیز مشابه سه دور اخیر رقابت‌های تور آذربایجان در ۶ مرحله برگزار شد که شرکت‌ کنندگان در جاده‌های استان‌های آذربایجان غربی، شرقی و اردبیل رکاب زدند. در انتهای مرحله ششم رکابزن روسی، دیمیتری سوکولوف، توانست بهترین زمان مجموع مراحل را کسب کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا