آذربایجاناجتماعیایرانسیاستویدیو

مادر آرش جوهری از آزار و اذیت خانواده توسط دادگاه و مخالفت با مرخصی فرزندشان خبر داد

خانواده آرش جوهری، فعال کارگری آذربایجانی اهل مغان از آزار و اذیت خانواده توسط دادگاه و مخالفت با مرخصی فرزندشان از زندان اوین خبر داد.

خانواده آرش جوهری، فعال کارگری آذربایجانی ساکن مغان (پارس آباد) در ویدیویی که منتشر کرده‌اند می‌گویند، حدود دو ماه پیش القاصی مهر، دادستان وقت تهران با حضور در زندان اوین و ملاقات با برخی از زندانیان سیاسی منجمله آرش جوهری به وی قول داده که بامرخصی موافقت خواهد شد و افزوده است، خانواده پیگیر مراحل اداری و تودیع قرار شوند.

مادر این فعال سیاسی در فایل تصویری که همزمان با سالروز تولد فرزندش در اختیار رسانه ها قرار داده اعلام کرده است که بدنبال اعلام موافقت القاصی مهر با مرخصی آرش، او در دو ماه گذشته هر هفته از شهر مغان (پارس آباد) به تهران آمده و با حضور در دفتر وزیری و سایر مراجع، پیگیر مرخصی وعده داده شده‌ی القاصی مهر بوده است. اما هر هفته با این پاسخ که “هفته آینده مراجعه کنید” مواجه می شود و در آخرین مورد به وی اعلام شده با مرخصی فرزندش موافقت نشده است.

آرش جوهری فعال کارگری اهل شهر مغان روز ۱۴ مهرماه سال ۹۹ بازداشت و پس از تحمل ۲ ماه بازجویی در سلول انفرادی در بند دو الف، به جای آزادی با قرار وثیقه تا اتمام مراحل دادرسی، مستقیما به بند عمومی زندان اوین منتقل شد.

وی سپس با حکم ۱۶ سال زندان مواجه شد که، ۷ سال و ۶ ماه از آن قابل اجرا می باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا