جهانسیاست

مادورو: رشد اقتصادی ونزوئلا از سال آینده آغاز می‌شود!

«نیکلاس مادورو» وعده داد که سال آینده میلادی، ونزوئلا شاهد رشد اقتصادی باشد. همچنین وی افزود: «تمامی داده‌ها به این حقیقت اشاره می‌کند که سال 2020، سال رشد اقتصادی کشور خواهد بود»!

بنا به گزارش خبرگزاری تاس، مادورو طی سخنرانی در تلویزیون دولتی گفت: «تمامی داده‌ها به این حقیقت اشاره می‌کند که سال 2020، سال رشد اقتصادی کشور خواهد بود».

بنا به گفته رئیس‌جمهور ونزوئلا، «اَبرَ تورم» که در نتیجه جنگ اقتصادی در ونزوئلا به وجود آمده، سال آینده کاهش یابد.

ونزوئلا به مدت چندین سال است که در پی ابرتورم و کاهش ارزش پول این کشور، با بحران اقتصادی و اجتماعی مواجه بوده است اما سال جاری میلادی، به دنبال افزایش تنش‌ها میان مخالفان و دولت کاراکاس، اوضاع اقتصادی این کشور بدتر شد.

آمریکا و حتی برخی از متحدان این کشور، بهمن ماه سال گذشته  «خوان گوآیدو»، رهبر شورای ملی ونزوئلا را به عنوان «رئیس‌جمهور موقت» این کشور به رسمیت شناخته و ادامه دولت مادورو را غیرقانونی اعلام کردند.

ایالات متحده آمریکا با وضع تحریم‌هایی علیه کاراکاس و سپس در مردادماه، در ادامه فشارها برای خلع نیکلاس مادورو از قدرت، تمامی دارایی‌های دولت ونزوئلا در آمریکا را مسدود کرد تا نه تنها شرکت‌های آمریکایی را از تعامل با دولت ونزوئلا منع کند تحریم‌های احتمالی علیه شرکت‌ها و افراد خارجی را که به دولت کاراکاس کمک می‌کنند، وضع کند.

در شهریورماه نیز، در همین راستا آمریکا روز 24 سپتامبر (2 شهریور) چهار شرکتی که در بخش نفتی ونزوئلا فعالیت داشتند را تحت تحریم‌های خود قرار داد و علاوه بر آن 4 نفتکشی را که در این زمینه انتقال نفت ونزوئلا فعالیت می‌کردند اموال مسدود شده اعلام کرد.

از طرف دیگر، شورای اروپا روز گذشته با صدور بیانیه‌ای تحریم‌ها علیه ونزوئلا را به مدت یک سال تمدید کرد و اعلام کرد: «به دنبال ادامه بحران‌های سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و بشردوستانه در ونزوئلا،‌ شورای اروپا امروز تحریم‌ها علیه ونزوئلا را تا 14 نوامبر سال 2020 (24 آبان 99) تمدید کرد.»

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا