اجتماعیایرانسیاست

نامه‌ علیرضا فرشی به‌ دادیاری‌ شعبه دوم اجرای احکام شهرستان بهارستان

علیرضا فرشی، زندانی سیاسی ترک محبوس در زندان تهران بزرگ در نامه‌ای سرگشاده از تشدید بیماری و خواستار مداوای‌ خود در خارج از زندان شده است.

علیرضا فرشی، زندانی سیاسی آذربایجانی محبوس در بند ۱ تیپ ۲ زندان تهران بزرگ در نامه ای سرگشاده به دادیار‌ شعبه دوم‌ اجرای احکام‌ شهرستان‌ بهارستان از تشدید بیماری، لزوم پیوند‌ عمل قرنیه‌ چشم و ابتلای‌ خود‌ به دیابت‌ نوع‌ دو‌ خبر داده و خواستار اعطای مرخصی و مداوای‌ خود در خارج از زندان شده است.

علیرضا فرشی در بخشی از این نامه عنوان‌ داشته است: «در تبصره این ماده نیز اشاره شده است که هرگاه حین اجرای مجازات بیماری حادث شود و تعویق اجرای مجازات فوریت داشته باشد قاضی اجرای احکام کیفری ضمن صدور دستور توقف اجرای آن طبق مقررات این ماده اقدام میکند. همچنین در ماده ۵۲۲ این قانون ذکر شده است که در صورتی که مداوای محکوم به حبس در خارج از زندان ضروری باشد قاضی اجرای احکام کیفری مدت زمان مورد نیاز برای مداوا را با توجه به نظر پزشکی قانونی تعیین میکند و با اخذ تامین مناسب اجرای حبس را به تعویق می اندازد و هرگاه محکوم علیه تامین مناسب ندهد معالجه وی در بیمارستان تحت نظر ضابطان صورت میگیرد و مدت معالجه جزء محکومیت وی محسوب میشود.»

علیرضا فرشی هم اکنون در حال گذران دو سال حبس تعزیری خود در زندان تهران بزرگ از بابت شرکت در مراسم روز جهانی زبان مادری در سال ۱۳۹۲ است.

همچنین، در حکم جدیدی که علیه‌ علیرضا فرشی صادر شده، از بابت اتهام «اجتماع و تبانی علیه امنیت کشور» به ۳ سال و ۶ ماه و از بابت اتهام «فعالیت تبلیغی علیه نظام جمهوری اسلامی» به ۸ ماه حبس تعزیری و با بندهای تکمیلیِ ممنوعیت ۲ ساله از عضویت در دستجات و گروههای سیاسی و ۲ ماه کار اجباری در سازمان بازیافت زباله‌های تهران محکوم شده است.

شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی ایمان افشاری این احکام در تاریخ ۱۱ فروردین امسال در یک دادگاه پنج دقیقه‌ای علیه آقای فرشی صادر کرده بود.

بر خلاف قوانین ایران، فرشی دو بار به خاطر یک اتهام محکوم شد. علاوه بر این، وی در دادگاه از داشتن وکیل محروم بود و از دفاع وی جلوگیری شد و او در طول دادرسی فرصتی برای دفاع از خود نداشت.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا