آذربایجاناجتماعیایرانسیاست

ادامه دیوار نویسی در حمایت از زندانیان سیاسی آذربایجان در اردبیل

فعالین مدنی آذربایجانی در اردبیل امروز دوشنبه ۲۴ آذر ۹۹ در حمایت از زندانیان سیاسی آذربایجان اقدام به دیوار نویسی در سطح این شهر کردند.

فعالین مدنی آذربایجانی در اردبیل امروز دوشنبه ۲۴ آذر ۹۹ در ادامه موج اعتراضات مدنی از طریق دیوار نویسی، گرافیتی و پخش تراکت در حمایت از زندانیان سیاسی آذربایجان و اعتراض به مسئولین زندان، مقامات قضائی و امنیتی ایران اقدام به دیوار نویسی در سطح این شهر کردند.

در نوشته‌های نقش بسته بر روی دیوارها و معابر شهر اردبیل شعارهایی از قبیل: «زندانیان سیاسی آذربایجان را آزاد کنید»، «یوسف کاری را آزاد کنید»، «آزادی برای زندانیان سیاسی»، «جلوی کشتار عمدی را بگیریم»، «صدای عباس لسانی شویم»، «عباس لسانی صدای ملت آذربایجان»، «ظۆلمه سس سیز قالما» به چشم می‌خورد.

طی روزهای اخیر حمایت ها و فعالیت های میدانی در قالب دیوار نویسی، گرافیتی، نصب پلاکارد، نصب و پخش پوستر و تراکت های اعتراضی در اکثر شهرهای آذربایجان تبدیل به چالشی سراسری در اعتراض به بی توجهی مقامات قضائی و امنیتی نسبت به وضعیت نگران کننده فعالین آذربایجانی محبوس در زندان های ایران شده است.

خاطر نشان سازیم عباس لسانی فعال سرشناس آذربایجانی که هم اکنون دوران محکومیت ۱۵ ساله خویش را در بند ۷ زندان مرکزی اردبیل میگذراند

طی هفته های اخیر مجاری تنفسی وی آسیب دیده است. یوسف کاری و علی واثقی دیگر فعالین آذربایجانی محبوس در بندهای به ترتیب ۷ و ۲ زندان مرکزی اردبیل نیز وضعیت مشابهی دارند.

در روزهای گذشته خبر بی توجهی مسئولین قضایی-امنیتی اردبیل در قبال شیوع کرونا در زندان اردبیل مورد توجه رسانه‌های زیادی قرار گرفته و واکنش کاربران فضای مجازی و فعالین حقوق بشری را بهمراه داشته است.

همچنین بخوانید: نصب بنر «عباس لسانی خط قرمز ملت آذربایجان است» در خیابانهای شهر تبریز (ویدیو)

همچنین بخوانید: سیل دیوار نویسی و گرافیتی در تبریز در رابطه با زندانیان سیاسی آذربایجان

همچنین بخوانید: شعار روی درب ساختمان اداره کل زندان اردبیل؛ تکذیب: کثافت محض و یک سانسور تمام عیار است 

همچنین بخوانید: دیوار نویسی در سطح شهر اردبیل در اعتراض به بی‌توجهی به وضعیت زندانیان سیاسی آذربایجان

همچنین بخوانید: مجاری تنفسی عباس لسانی آسیب دیده؛ نظر قطعی پزشکان زندان اعزام او به مراکز درمانی مجهز است

همچنین بخوانید: فوری: انتقال عباس لسانی و یوسف‌کاری به بهداری زندان اردبیل

همچنین بخوانید: طغیان کرونا در بند هفت زندان اردبیل؛ عباس لسانی و یوسف کاری دچار تب و سرفه‌های شدید هستند

همچنین بخوانید: طغیان کرونا در زندان اردبیل؛ بروز اعلایم شبیه کرونا در علی واثقی

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا