خاورمیانه

اردوغان: پایان سال 2023 تولید انبوه جنگنده ملی بدون سرنشین «کیزیل الما» را آغاز می‌کنیم

رئیس‌جمهور ترکیه اعلام کرد پایان سال 2023 تولید انبوه جنگنده ملی بدون سرنشین کیزیل الما (قیزیل آلما) را آغاز خواهیم کرد.

رجب طیب اردوغان، رئیس‌جمهور ترکیه طی سخنانی در نشست شورای مشورتی استانی حزب عدالت و توسعه در قونیه اعلام کرد: پایان سال 2023 تولید انبوه جنگنده ملی بدون سرنشین «کیزیل الما» را آغاز خواهیم کرد.

وی در ادامه درباره بحران غذا و انرژی در جهان گفت: آیا اکنون غلات دریای سیاه به همه نقاط ارسال می‌شود؟ بله. جناب پوتین گفت که غلات را در وهله اول به کشورهای فقیر ارسال کنیم و رایگان باشد. ما موافقت کردیم. الان هم قصد داریم گندم را به آرد تبدیل کرده و آن را به کشورهای فقیر ارسال کنیم. ترکیه این است. کشورهایی که با کمبود غذا دست و پنجه نرم می‌کردند، با کشتی‌های حامل غلات دریای سیاه نفس راحتی کشیدند. در حالی که کشورهای اروپایی به‌دلیل بحران انرژی در فکر چگونه گذراندن زمستان هستند، خدا را شکر ما با خیال راحت وارد زمستان می‌شویم.

اردوغان در رابطه با مشکلات اقتصادی در کشور اظهار داشت: با تدابیری که اتخاذ کرده و اقداماتی که انجام دادیم، بخش قابل توجهی از مسائل را تا زمان انتخابات رفع خواهیم کرد.

آناتولی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا