آذربایجاناجتماعیایرانسیاستویدیو

«جان علیرضا فرشی در خطر است»؛ دیوارنویسی گسترده در شهر بناب

فعالین مدنی آذربایجانی در شهرستان بناب امروز سه‌شنبه ۱۵ تیر، با دیوارنویسی در سطح شهر خواستار آزادی علیرضا فرشی، زندانی سیاسی شدند.

فعالین مدنی آذربایجانی در شهرستان بناب در آذربایجان شرقی، امروز سه‌شنبه ۱۵ تیر، در یک اقدام مدنی با دیوارنویسی گسترده در سطح شهر خواستار آزادی علیرضا فرشی، زندانی سیاسی تورک محبوس در زندان تهران بزرگ شدند.

«جان علیرضا فرشی در خطر است»؛ «علیرضا فرشی آزاد اولسون»؛ «علیرضا فرشی را آزاد کنید»؛ «زندانی سیاسی را آزاد کنید»؛ «#علیرضا فرشی»؛ از جمله شعارهایی است که بر دیوارهای سطح شهر بناب نوشته شده است.

همچنین بخوانید: علیرضا فرشی؛ احتمال ابتلا به کرونا، سردردهای شدید بخاطر عارضه چشمی و بی‌توجهی مسئولین زندان

طی روزهای اخیر انتشار گزارش‌هایی در رابطه وخامت سلامتی‌ علیرضا فرشی که هنگام بازداشت بر اثر ضرب و شتم مامورین امنیتی دچار عارضه‌های جسمی شده و پس از زندانی شدن رو به وخامت گذاشته، نگرانی خانواده و جامعه سیاسی-مدنی تورک را در پی داشته است.

همچنین بخوانید: انتقال علیرضا فرشی به بیمارستان فارابی تهران؛ لزوم پیوند قرنیه و استفاده از لنز

علیرضا فرشی دیزج‌یکان، امروز سه‌شنبه ۱۵ تیر، طی تماسی که با نزدیکان خود داشته از بروز علایم شبیه به بیماری کووید-۱۹ در خود خبر داده که مسئولین زندان بدون انتقال وی به بهداری و انجام آزمایش کرونا، گفته‌اند که علایم موجود مربوط به کرونا نیست و بیشتر شبیه علایم سرماخوردگی است.

همچنین بخوانید: #علیرضا_منیم_قارداشیمدیر؛ گسترش دامنه اعتراض کاربران مجازی به وخامت حال علیرضا فرشی

آقای فرشی در تماس تلفنی امروز خود همچنین گفته است که دچار سردردهای شدید بخاطر عارضه در چشم چپش شده که در این مورد نیز مسئولین زندان تهران بزرگ از انتقال این زندانی سیاسی تورک به پزشک خودداری می‌کنند.

همچنین بخوانید: ممانعت مسئولین زندان تهران بزرگ از دسترسی علیرضا فرشی به انسولین و داروهای مورد نیاز 

آقای فرشی، روز یکشنبه ۱۳ تیر، بخاطر عوارض ضرب و شتمی که توسط مامورین امنیتی حین بازداشت در چشم چپش بوجود آمده بود، به بیمارستان چشم پزشکی فارابی تهران منتقل شده بود که پزشکان پس از معاینه گفته‌اند، چشم چپ او باید «پیوند قرنیه» شود و در چشم راست او نیز باید «لنز» گذاشته شود.

همچنین بخوانید: «اینسان آزادلیغا محکومدور»؛ پخش هزاران چاپ‌نوشته در تبریز با درخواست آزادی علیرضا فرشی

علیرضا فرشی علاوه بر اینکه پس از زندانی شدن مبتلا به بیماری دیابت (افزایش قند خونشده، از کم سویی و عفونت از ناحیه چشم چپ نیز که از عوارض ضرب و شتم مامورین امنیتی هنگام بازداشت است، رنج می‌برد.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا