آذربایجاناجتماعیایرانسلامتی و زندگیسیاست

یوسف کاری زندانی سیاسی آذربایجانی در اعتصاب غذا است

یوسف کاری زندانی سیاسی آذربایجانی محبوس در زندان مرکزی اردبیل از صبح روز چهارشنبه ۲۴ دی ماه ۹۹ دست به اعتصاب غذا زده است.

اعتصاب این زندانی سیاسی تورک در اعتراض به هتاکی‌های مأموری بنام «سپهری» دادیار ناظر زندان و دستور او مبنی بر انتقال آقای کاری به قرنطینه بند ۸ این زندان است.

آقای کاری با این اعتصاب بر حقوق خود به عنوان یک زندانی سیاسی تاکید کرده است.

مأمور سپهری روز چهارشنبه آقای کاری را در ارتباط با درخواست مرخصی درمانی به دفترش فراخوانده و ضمن توهین به فعالین سیاسی، عنوان کرده که حقوق این زندانیان را به رسمیت نمی‌شناسد.

یوسف کاری از اولین زندانیانی بود که در ۱۰ آذر ماه گذشته طی تماسی تلفنی با دوستان و آشنایانش از بروز علائم کرونا در زندان اردبیل خبر داد.

موضوعی که رسانه‌‌ای شد و مدیر کل زندانهای استان اردبیل در واکنشی این موضوع را انکار کرد.

پس از انتشار خبر بروز کرونا در زندان اردبیل، آقای کاری از بند ۷ به بند یک منتقل شد.

گسترش علائم کرونا در همه بندها، نبود امکانات درمانی زندان و اعطای مرخصی درمانی به برخی زندانیان باعث شد هئیتی از بهداشت و درمان این شهر با حضور در این زندان به ویزیت برخی زندانیان بپردازند.

دو روز بعد هئیتی از دادستان، رئیس کل دادگستری و رئیس کل زندانها با حضور در زندان پیگیر شرایط عمومی زندانیان من جمله زندانیان سیاسی آذربایجانی شده و اعلام کردند تدبیری اندیشیده شده که به این زندانیان نیز مرخصی درمانی داده شود.

گفتنی است “کاظم عبادی” یکی از زندانیان مشکوک به کرونایی بوده که پس از آزادی در یکی از بیمارستانهای این شهر جان سپرده است.

موضوع مرخصی درمانی به زندانیان سیاسی آذربایجان همچنان مسئله لاینحل سیستم قضایی اردبیل بشمار می رود.
“سید عبدالله طباطبایی” داداستان این شهر دستور تودیع وثیقه را می‌دهد ولی به وقت اجرایی شدن و به بهانه عدم ابلاغ کتبی از نهادهای بالاتر از آزادی این زندانیان ممانعت بعمل می‌آورد.

اعترافات آشکار اینچنینی استقلال و سلامت قضایی در این استان را زیر سئوال برده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا