ایران

۸۰ درصد «مصدومان» اعتراضات روزهای اخیر از بیمارستان‌ها ترخیص شدند

یک مقام دولتی در ایران، با اعلام ترخیص ۸۰ درصد مجروحین حوادث روزهای اخیر این کشور، مدعی شد: در رابطه با اقدام غربالگری و شناسائی و تفکیک «آشوبگران» از مردم {در محیط بیمارستانی} توسط نیروی انتظامی اطلاعی نداریم.

ایلنا نوشت: «رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت با اعلام ترخیص ۸۰ درصد «آسیب‌دیدگان» حوادث روزهای اخیر از بیمارستان‌ها گفت: ۲۰ درصد از مراجعان نیاز به مراقبت‌های درمانی دارند که پس از انجام این مراقبت‌ها ترخیص خواهند شد.»

 

کیانوش جهانپور، رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت ایران در ادامه افزود: «بخشی از مردمی که در حوادث اخیر دچار سانحه شدند به بیمارستان مراجعه کردند و بعد از درمان ترخیص شدند، اما برخی از آنها ترخیص نشده‌اند. در مجموع ۲۰ درصد از مراجعان نیاز به مراقبت‌های درمانی دارند که پس از انجام این مراقبت‌ها ترخیص خواهند شد.»

او در رابطه با طیف مصدومانی که به بیمارستان‌ها مراجعه کردند، گفت: «مراجعان شامل افراد عادی یا عابران، افراد معترض و بعضا اغتشاشگر و همچنین از نیروهای انتظامی و نیروهای بسیج بودند و همه آنها خدمات درمانی دریافت می‌کنند. به هرحال افراد مختلفی به انحای مختلف در روزهای اخیر آسیب دیده‌اند. آسیب‌ها از قبیل اصابت گلوله، اصابت ساچمه، ضرب ‌و جرح یا اصابت شی نوک تیز، برنده  یا سخت با جسم افراد و بر اثر تصادم با خودرو بوده‌ است. »

او اضافه کرد: «این افراد در شهرهای مختلف توسط اورژانس، اطرافیان  یا دوستان و آشنایان به بیمارستان‌ها آورده شدند.»

جهانپور در پاسخ به این پرسش که آیا غربالگری امنیتی مصدومان توسط ماموران در بیمارستان‌ها انجام می‌شود یا خیر؟ ادعا کرد: «در رابطه با اقدام غربالگری و شناسائی و تفکیک آشوبگران از مردم توسط نیروی انتظامی اطلاعی نداریم.»

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا