آذربایجانایران

اطلاع رسانی وکلای آذربایجانی؛ سازمان حقوق بشر آذربایجان تاسیس شد

طی اطلاعیه ای که توسط صفحه رسمی سازمان حقوق‌ بشر آذربایجان در توییتر منتشر شده، این سازمان با هدف تمرکز بر موضوعات حقوق بشری در آذربایجان، توسط تعدادی از حقوقدانان آذربایجانی تاسیس گردیده است.

این سازمان حقوق بشری در اطلاعیه ای اعلام کرده است: « …سازمان حقوق بشر آذربایجان، اولین سازمان حقوق بشری است که متشکل از کارشناسان و متخصصین علم حقوق بوده و بر موضوعات ‏ حقوق بشر در آذربایجان تمرکز دارد. در این سازمان، انتخابات در شرایط کاملاً دموکراتیک، آزاد و شفاف برگزار شد و مسئولان آن با نظر جمعی اعضا انتخاب شدند. در ۱۸ اسفند ۱۴۰۱ اساسنامه سازمان با حضور اعضا به تصویب رسید و نقی محمودی به عنوان رئیس و سخنگوی سازمان و حسین (سینا) یوسفی به عنوان نائب رئیس انتخاب شدند.»

همچنین در اطلاعیه صادره اعضای سازمان، ۱_ فاطمه جاوید مهر ( وکیل دادگستری و پژوهشگر کارشناسی ارشد حقوق بین الملل)

۲آرزو عبدالهی شاملو (کارشناس حقوق) ۳_قاسم بُعدی بناب (دکترای حقوق خصوصی ،وکیل و مدرس سابق دانشگاه) ۴_نقی محمودی ‏ (کارشناس ارشد حقوق جزا و جرم شناسی، وکیل دادگستری و مدرس سابق دانشگاه)

۵امیر مهدی پور (وکیل دادگستری و پژوهشگر حقوق بشر و حقوق تجارت بین الملل)

۶حسین (سینا) یوسفی( کارشناس ارشد حقوق بین الملل، وکیل دادگستری و نایب رئیس سابق کمیسیون حقوق بشر کانون وکلای آذربایجان شرقی) معرفی شده‌اند.

نقض حقوق‌بشر در آذربایجان طی دهه‌های اخیر با شیب تندی افزایش یافته است و این مسئله وجود سازمانهای متخصص در زمینه آگاهی بخشی، اطلاع رسانی و مبارزه با نقض حقوق بشر را ضروری کرده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا