آذربایجاناجتماعیایرانسیاست

اعتراضات آذربایجان؛ نادر صادقیان و محمد مردی بازداشت شدند

نادر صادقیان و محمد مردی، فعالین مدنی آذربایجانی ساکن تبریز توسط نیروهای امنیتی در منزل خود بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شدند.

نادر صادقیان و محمد مردی، فعالین مدنی آذربایجانی ساکن تبریز توسط نیروهای امنیتی در منزل خود بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شدند.

آقای صادقیان شامگاه دیروز یکشنبه ۳ مرداد و آقای مردی ساعت ۱:۰۰ بامداد امروز دوشنبه ۴ مرداد بازداشت شده‌اند.

از دلایل بازداشت و مکان انتقال این فعالین آذربایجانی اطلاع دقیقی در دست نیست اما احتمال می رود بازداشت ها در راستای حمایت خیابانی آذربایجانی‌ها از ملت الاحواز و اعتراض به وضعیت زیست محیطی و معیشتی در آذربایجان در روز شنبه در تبریز، باشد.

در پی انتشار فراخوانی جهت برگزاری تجمعات در شهرهای آذربایجان و تهران به منظور حمایت از اعتراضات مردم احواز، نیروهای امنیتی در این شهرها مستقر شده بودند ولی تصاویر ارسالی به گروه خبری ای‌ان‌تی حاکی از برگزاری این اعتراضات در شهر تبریز بود.

همچنین، در شهرهای‌ مختلف‌ آذربایجان‌ بخصوص در تبریز، اورمیه‌، اردبیل، زنجان، مرند، مشگین‌شهر (خیاو) و شهرک گلستان تهران جو‌ شدید‌ امنیتی‌ حاکم بود.

در رابطه با این اعتراضات طی روزهای‌ گذشت تعدادی زیادی از فعالین‌ آذربایجانی بازداشت شدند که تاکنون اسامی برخی از آنها از جمله اولدوز قاسمی، شهروز برزگر، یوسف سلحشور، محمد محمودی، داود رحیمی، شاهین برزگر، امیر ستاری، وحید ابهری، مجتبی عبدلی‌ و سیامک کوشی، پرویز سیابی، رضا شهریور و محمد کاظمی مشخص شده و دهها‌ فعال آذربایجانی‌ توسط مامورین‌ امنیتی‌ بازداشت‌ و احضار شده اند که اسامی دقیق آنها تاکنون مشخص نشده است.

پیشتر محمد مردی تیرماه ۹۶ و تیرماه ۹۷ در جریان مراسم قلعه بابک به همراه شماری از فعالین آذربایجانی بازداشت شده بود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا