خاورمیانه

اعتراض مردم تل‌رفعت به توطئه انتخاباتی گروه تروریستی پ.ک.ک/ی.پ.گ در این شهر

گروه تروریستی پ.ک.ک/ی.پ.گ 8 سال پیش بخش بزرگی از شمال و شرق سوریه را اشغال کرده و با تبعید مردم محلی، در مناطق تحت اشغال خود طرفدارانش را اسکان داد. این گروه تروریستی اکنون قصد دارد در 11 ژوئن در حسکه، رقه، دیرالزور و شمال و شرق حلب به اصطلاح «انتخابات محلی» برگزار و برای خود مشروعیت ایجاد کند.

اما مردم شهر تل‌رفعت در استان حلب که از جمله مناطق تحت اشغال پ.ک.ک/ی.پ.گ است، به این توطئه انتخاباتی اعتراض دارند. مردم تل‌رفعت که منازل و اراضی آنها توسط پ.ک.ک/ی.پ.گ غصب شده و مجبور شده‌اند در اردوگاه‌های چادری در مرز سوریه با ترکیه زندگی کنند، نمی‌خواهند این گروه تروریستی انتخابات برگزار کند.

محمود عليطو، یکی از ساکنان اردوگاه‌های چادری در گفت‌و‌گو با انادولو اظهار داشت: اکثر مردم تل‌رفعت منازل و ارضای خود را ترک کردند. نزدیک به 7250 خانواده از تل‌رفعت خارج شده و شروع به زندگی در اردوگاه‌های چادری در مناطق نزدیک به مرز ترکیه کردند. با وجود اینکه به خانه‌ها و شهرهای خود بسیار نزدیک هستند، نمی‌توانند به آنجا بروند که این بر وضعیت روحی آنها تاثیر می‌کذارد.

عليطو تصریح کرد: در تل‌رفعت حدود 200 خانواده ماندند که اصالتا اهل تل‌رفعت هستند. پس از خروج مالکان واقعی، در تل‌رفعت خارجی‌ها اسکان داده شدند. مردم تل‌رفعت در آنجا حضور ندارند و این انتخابات غیرقابل قبول است. چطور می‌توانند فکر کنند که از تل‌رفعت نمایندگی خواهند کرد؟ تقریبا 250 هزار نفر را از شهر و دیارشان اخراج کردند. چطور اجازه خواهید داد سرزمین‌هایی که متعلق به آنها نیست را اداره کنند؟ ما قبول نمی‌کنیم سرزمین‌هایی که متعلق به آنها نیست را اداره کنند.

عمر جراد، یکی دیگر از مردم تل‌رفعت نیز گفت: پس از حملات این گروه تروریستی در سال ‌2016، حدود 250 هزار نفر وادار شدند تل‌رفعت را ترک کنند. آنها به‌دلیل اینکه نخواستند در سیستمی تحت کنترل گروه تروریستی زندگی کنند، در اردوگاه‌ها به سر می‌برند. مردم تل‌رفعت در آنجا نیستند، درباره کدام انتخابات صحبت می‌کنند؟ از کدام انسانیت صحبت می‌کنند؟ زمانی که مردم تل‌رفعت به خانه‌های خود بر می‌گردند، انتخابات وقعی می‌تواند برگزار شود و تل‌رفعت توسط مالکان اصلی خود اداره شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا