آذربایجانایران

اعتصاب غذای حامد قره اوغلانی وارد ۲۰مین روز خود شد

حامد قره اوغلانی، زندانی سیاسی آذربایجانی ۲۰ روز از است که در اعتصاب غذا در زندان اورمیه سپری می کند.

این زندانی سیاسی از ۲۳ دی‌ماه ۱۴۰۲، در اعتراض به عدم اعطای مرخصی درمانی در پی تشدید بیماری‌اش دست به اعتصاب زده است.

 وضعیت جسمانی آقای قره اوغلانی وخیم است و چندین بار مورد تهدید قرار گرفته و یا مسئولین زندان به او وعده‌های دروغین داده اند. او همچنان ممنوع از ملاقات و تماس تلفنی است و فقط دوبار توانسته است مادرش را ببیند.

حامد قره اوغلانی به بیماری صرع مبتلا است و هم اکنون در سلول های دو نفره زندان اورمیه در اعتصاب غذا به سر میبرد. وضعیت سلولهای دونفره بسیار سرد و غیربهداشتی است.

حامد قره اوغلانی در تاریخ هفتم تیرماه ۱۳۹۹ توسط نیروهای وزارت اطلاعات بازداشت و با اعمال ماده ۱۳۴ قانون مجازات اسلامی، مجازات اشد یعنی سیزده سال حبس برای او قابل اجراست.

این دانشجوی تورک آذربایجانی بازداشت شده به «توهین به رهبری»، «تبلیغ علیه نظام» و «عضویت در گروه‌های معارض» و  «ارتباط با اسراییل» متهم شده است، اتهاماتی که در تمامی مراحل دادرسی توسط او تکذیب شده‌اند.

این زندانی سیاسی در اواخر دی‌۱۳۹۹ با انتشار نامه‌ای سرگشاده خطاب به «ابراهیم رئیسی»، رییس قوه‌قضاییه، احکام صادرشده علیه خود را نتیجه «پرونده‌سازی بی‌شرمانه» نهادهای امنیتی جمهوری اسلامی معرفی کرده و با اشاره به فشار نهادهای امنیتی بر اعضای خانواده‌اش نوشته بود: «آقای رئیسی! من از شما فقط یک خواسته دارم. اگر در شعارهای خود صادق هستید، به جهنمی که نهادهای امنیتی برای من و خانواده‌ام ساخته‌اند، پایان دهید.»

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا