آذربایجان

افتخار آفرینی مجدد «محمد علیمرادی» و «رضا فتحی» برای آذربایجان‌جنوبی

دو هنرمند آزربایجان‌جنوبی موفق شدند با یک مستند و فیلنامه برگزیده هیئت داوران جشنواره بین المللی فیلم «راه ابریشم» استانبول شوند.کسب این جوایز افتخار بزرگی برای آزربایجان است.

محمد علیمرادی مستندساز و روزنامه نگار آزربایجان‌جنوبی بار دیگر موفق شد در جشنواره بین المللی استانبول خوش بدرخشد و جایزه بهترین مستند نهمین جشنواره بین المللی «راه ابریشم ترکیه» را دریافت نماید.

شب گذشته، مستند «آدیم» و فیلمنامه «زمهریر»  برگزیده هیئت داوران جشنواره بین المللی فیلم «راه ابریشم» استانبول شدند.

محمد علی مرادی، مستندساز آزربایجان‌جنوبی جایزه بهترین مستند نهمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم «ایپک یولو» (راه ابریشم)‌ استانبول را برای مستند «آدیم» دریافت کرد.

در مراسمی که دیشب در موزه سینما اطلس در استانبول برگزار شد، مرادی توانست از میان 3089 فیلم ارسال شده برای این فستیوال، جایزه هیئت داوران را در بخش خود به دست آورد.

موضوع این مستند به مشکلات مربوط به استفاده از اسامی تُرکی (تورکی) برای نام‌گذاری کودکان در ایران می‌پردازد که به دلیل عدم ثبت آنها در لیست اداره ثبت احوال این کشور، با دشواری‌هایی مواجه می‌شوند.

همچنین رضا فتحی، دیگر هنرمند آزربایجان‌جنوبی نیز جایزه بهترین فیلمنامه این جشنواره را برای فیلم «زمهریر» بدست آورد.

گفتنی است رضا فتحی اهل تبریز و علی‌مرادی اهل شهرستان مرند در آزربایجان شرقی بوده و در کارهای خود بیشتر به موضوعات فرهنگی و مشکلات زیست محیطی می‌پردازند.

قای علیمرادی ماه پیش نیز با فیلم «ایکیزلر» (دوقلوها) جایزه بهترین مستند جشنواره بین‌المللی «فیلم تورکی دده قورقود» را کسب کرده بود.

فیلم کوتاه زمهریر ساخته ی رضا فتحی کارگردان موفق آزربایجان، در اولین حضور بین المللی خود به عنوان نماینده ی فیلم کوتاه در بخش مسابقه ی دوازدهمین دوره ی جشنواره ی فرانسه حضور داشت.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا