آذربایجان

انتشار بوی بد در اهر و عدم پاسخگویی مسئولان دولتی

علیرغم گذشت بیش از دو ماه از انتشار بوی بد و متعفن در شهر اهر، هنوز منشأ و منبع این بو شناسایی نشده و مسئولان دولتی تاکنون برای حل این مشکل اقدامی نکرده اند.

به نوشته فارس، هم اکنون این بوی نامطبوع و مشمئزکننده به یک معضل جدی در شهرستان تبدیل شده و با گرم شدن هوا به‌خصوص شب‌ها  شدت آن بیشتر می‌شود و اهالی مجبورند با وجود گرمی هوا و افزایش روزافزون دما و کلافه از این وضعیت، پنجره‌ها را بسته نگهدارند تا از سرایت این بو به منازل و اماکن جلوگیری شود.

اهالی منطقه با ارسال نامه، امضاء طومار و مراجعه متعدد حضوری به ادارات مختلف از جمله «محیط زیست، آب و فاضلاب، شهرداری و فرمانداری» نتیجه‌ای از این امر حاصل نکرده و این امر موجبات  نارضایتی جدی اهالی منطقه را فراهم کرده است.

اهالی نزدیک به تصفیه‌خانه فاضلاب و برخی کارشناسان اهر منشأ و منبع اصلی این بو نامطبوع را از مسیر جاده اهر- مشکین شهر(خیاو) که تصفیه‌خانه فاضلاب در این منطقه قرار دارد، اعلام می‌کنند که به علت فرسودگی برخی تجهیزات تصفیه‌خانه سیستم این مجموعه درست عمل نمی‌کند.

در پیگیری این موضوع، اهالی پس از ناامیدی از مسؤولان دست‌اندرکار، شکایت به دستگاه قضا و دادستان عمومی و انقلاب اهر برده و با پیگیری رئیس دادگستری و دادستان چندین جلسه در خصوص این معضل برگزار کرده‌اند، اما متاسفانه دستگاه‌های مرتبط اقدام عملی در این خصوص انجام نداده و موجبات نارضایتی مردم و شهروندان را فراهم کرده‌اند.

قرار بود در سفر اخیر رئیسی به آذربایجان شرقی، که سجادی، نماینده اعزامی رئیسی به اهر نیز از تصفیه‌خانه مشکل‌دار فاضلاب اهر بازدید کرد، اعتبار ویژه‌ای برای مرمت و نوسازی مجموعه فعلی و اجرای فاز دوم صورت گیرد که متاسفانه در این خصوص نیز اعتبار محسوسی در نظر گرفته نشده و عملا اهالی شهر اهر گرفتار این بوی نامطبوع کرده و کسی هم پاسخگو برای حل این مشکل نیست.

شهروندان هم اکنون با قطع امید از مسوولان شهرستان، دست به قلم شده و با امضا و ارسال طوماری خطاب به استاندار آذربایجان‌شرقی خواستار حل این مشکل با حضور ستاد مدیریت بحران و کار گروه پدافند غیرعامل برای چاره‌سازی و حل این مشکل عمومی شهروندان اهری شده‌اند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا