آذربایجاناجتماعیایرانخاورمیانهسلامتی و زندگی

انتقاد یک دکتر ایرانی از شایعات برخی صفحات مجازی در مورد کرونا در ترکیه

یک دکتر ایرانی مقیم ترکیه ضمن انتقاد از رویکرد برخی صفحات مجازی علیه ترکیه در مسئله شیوع کرونا گفت که مخفی کردن در دنیای امروز ارتباطات خیلی ممکن نیست و سازمان بهداشت جهانی از نزدیک ناظر ماجرا در همه‌ کشور هاست.

دکتر داریوش ارک، شهروند ایرانی مقیم آنکارا، پایتخت ترکیه ضمن انتقاد از رویکرد و رفتار برخی از افراد و صفحات مجازی علیه ترکیه در مسئله شیوع کرونا اظهار داشت: شایعاتی بسیاری در خصوص مخفی کاری دولت آنکارا درباره اعلام آمار مبتلایان وجود دارد که همگی نشان از غرض ورزی و عدم اطلاع کافی است. چراکه مخفی کردن در دنیای امروز ارتباطات خیلی ممکن نیست و از سوی دیگر سازمان بهداشت جهانی از نزدیک ناظر ماجرا در همه‌ کشورهاست.

بنا بر گزارش کانال تلگرامی «مجمع فعالان اقتصادی» به عنوان یکی از مهمترین تشکلهای اقتصادی ایران٬ دکتر داریوش ارک ضمن اشاره به تحسین و تشکر مردم ترکیه از اقدامات پیشگیرانه وزارت بهداشت کشورشان تاکید کرده است: اتخاذ تدابیر در ترکیه از روزهای نخست شیوع کرونا در چین آغاز شد و اطلاع رسانی از طریق مراجع ذیربط با جزئيات کامل به مردم انجام شد. تعلیق پروازها٬ بستن گذرگاهها٬ آماده سازی بیمارستانها و زیرساختهای بهداشتی برای مقابله با این ویروس٬ آموزش مجازی قرنطینه سازی بیماران مشکوک و ضد عفونی وسایط نقلیه از جمله این اقدامات موثر بوده است.

تصویر سمت چپ: تسلیت روزنامه کثیر‌الانتشار آیدینلیک ترکیه به زبان فارسی به ملت ایران در پی گسترش ویروس کرونا تصویر سمت راست: اظهار شادمانی یک شبکه کثیرالانتشار ایران از شناسایی یک مبتلا به ویروس در ترکیه!

وی همچنین با اشاره به موفقیت ترکیه در مبارزه با ویروس کرونا گفت: علارغم تمامی تنگ نظریها علیه ترکیه٬ این کشور تاکنون در زمینه مبارزه به کرونا موفق عمل کرده و تعداد کم مبتلایان در این کشور دلالت بر این امر دارد. اکثر مردم ترک، فعالیت‌های وزیر بهداشت کشور را تحسین می‌کنند و به گفته‌های ایشان اعتماد دارند. ترکیه جز کشورهای موفق در زمینه مبارزه با این ویروس است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا