ایران

انفجارهای مهیب در استانهای غربی ایران

در اوایل بامداد امروز، یکشنبه ۲۶ دی‌ماه صدای انفجارهای مهیبی در شهرهای غرب ایران شنیده شد.

منابع محلی در شهرهای کرمانشاه، همدان و سنندج اعلام کردند در اوایل بامداد امروز صدای انفجار شدیدی در این شهرها شنیده شد. شدت آن به حدی بود که بنا بر اظهارات شهروندان «در و پنجره خانه‌ها هم لرزید.»

فرماندار شهرستان اسدآباد در استان همدان به خبرنگار فارس گفت: «ابتدا گمان رفت که صدای رعدوبرق با توجه به شرایط جوی است، اما این امکان رد شد.»

وی وقوع انفجار در محدوده این شهرستان را رد کرد و گفت: «هیچ‌گونه انفجاری در سطح شهرستان نداشتیم، با دستگاه‌های خدمات رسان در تماس هستیم و اتفاقی در حوزه گاز، اورژانس، آتش‌نشانی نبوده و در شهرستان گزارشی نداشتیم … بحثی در جایگاه‌های سوخت نیز رخ نداده است.» وی احتمال داد که صدا از شهری دیگر به گوش اهالی اسدآباد رسیده باشد.

شهرستان اسدآباد در مرکز نواحی که صدای انفجار شنیده‌شده است قرار دارد که مثلثی به اضلاع ۲۰۰ کیلومتر بین شهرهای کرمانشاه، همدان و سنندج را در برمی‌گیرد.

کانال تلگرام «صابرین نیوز» مدعی شد «صدای انفجار در کرمانشاه، سنندج و همدان، درنتیجه رزمایش پدافند هوایی ایران برای آزمایش سامانه‌های پدافند هوایی جدید است که به‌تازگی به زرادخانه نیروهای مسلح ایران پیوسته‌اند. این سامانه‌های پدافندی به‌تازگی تحویل یگان‌های عمل‌کننده در غرب کشور شده‌اند. این تمرین‌های ناگهانی و شبانه بخشی از راهبرد آمادگی پدافند کشور است.»

بلافاصله پس از شنیدن این صدا با منبع نامعلوم، گمانه‌زنی‌ها درباره مکان دقیق و علت آن در شبکه های اجتماعی آغاز شد اما تا زمان تنظیم این خبر اظهار نظر رسمی از مقامات امنیتی در ایران منتشر نشده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا