آذربایجانایران

ایران مانع ارسال کمک‌‌های دولت آذربایجان به زلزله‌زدگان خوی شد

در حالیکه زلزله زدگان آذربایجانی در خوی در میان برف و سرما سرگردان مانده‌اند، حکومت ایران پیشنهاد دولت آذربایجان برای ارسال کمک‌های بشردوستانه به این زلزله‌زدگان را نیز رد کرد.

به نوشته خبرگزاری های آذربایجان، منابع دیپلماتیک دولت آذربایجان اعلام کرده اند تهران پیشنهاد باکو برای ارسال کمک‌های بشردوستانه به زلزله‌زدگان در شهر خوی استان آذربایجان غربی را رد کرده است.

این منابع اعلام کردند که به‌رغم تنش ناشی از حمله مسلحانه به سفارت آذربایجان در تهران، باکو پیشنهاد ارسال کمک به آسیب دیدگان از زمین لرزه اخیر شهرستان خوی را به طرف ایرانی ارائه داده اما مقامات این کشور با پیشنهاد مذکور مخالفت کرده اند.

روز یکشنبه نیز ترکیه اعلام کرد حکومت ایران پیشنهاد کمک قیزیل‌آی(هلال احمر) ترکیه به زلزله‌زدگان آذربایجان در شهرستان خوی را رد کرده است.

زلزله زدگان آذربایجانی در حالی به دلیل نبود امکانات در سرمای زمستان بی پناه مانده اند که حکومت ایران علاوه بر مخالفت با کمک رسانی ترکیه به زلزله زدگان، شماره حساب اعلامی از طرف «کریم باقری» برای اهدای کمک به زلزله زدگان را نیز مسدود کرد.

ماموران بسیج و یگان ویژه حکومت ایران نیز شمار زیادی از امدادگران داوطلب اعزامی از دیگر نقاط آذربایجان به خوی را مورد ضرب و شتم و بازداشت قرار داده و کمک های مردمی ارسالی به زلزله زدگان را به زور از دست آنان گرفته و مانع رساندن این کمک ها به زلزله زدگان آذربایجانی شده اند. این اقدامات فاشیستی و غیرانسانی حکومت ایران خشم شهروندان آذربایجانی را برانگیخته است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا