ایران

بازداشت «زینب همرنگ» فعال فرهنگی آذربایجانی در تهران

به گزارش فعالان حقوق بشر در آذربایجان جنوبی، «زینب همرنگ»، فعال فرهنگی روز ۲۴ دی توسط ماموران امنیتی در تهران بازداشت شده است.

به گزارش فعالان حقوق بشر در آذربایجان جنوبی، شماری از نیروهای امنیتی جمهوری اسلامی ایران روز سه شنبه ۲۴ دی با مراجعه به منزل «زینب همرنگ» در تهران پس از تفتیش و ضبط برخی وسایل شخصی، این فعال فرهنگی و همچنین دختر ایشان را بازداشت کرده اند.

 

بر اساس این گزارش دختر ایشان در همان شب آزاد گردیده اما خانم همرنگ همچنان در بازداشت می باشد.

منابع مطلع در تماس با فعالان حقوق بشر آذربایجان جنوبی گفته اند از دلایل بازداشت و مکان نگهداری ایشان اطلاعی در دست نیست. و این مسئله موجب نگرانی خانواده و بستگان ایشان گردیده است.

گفتنی است که خانم «زینب همرنگ سید بگلو»، بازنشسته اداره آموزش و پرورش، اصالتا از منطقه مغان آذربایجان و ساکن تهران می باشند.

خاطرنشان می گردد که طی ماههای گذشته در حوادث آبان ماه سال جاری و نیز ناآرامی های چند روز اخیر در اعتراض به هدف گرفتن هواپیمای مسافری اوکراینی از سوی سامانه پدافند هوایی سپاه پاسداران ایران، انسانهای زیادی از سوی ماموران امنیتی رژیم ایران بازداشت و دستگیر شده اند که اسامی برخی از آنها به سبب رسانه ای نشدن به عنوان بازداشت شدگان گمنام از آنها یاد می شود.

تجربه‌ی فعالان حقوق بشر حاکی از آن است که گمنامی زندانیان سیاسی دست بازجویان و زندانبانان را برای اعمال فشار بیشتر بر آنان باز می‌گذارد.

 

 

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن