آذربایجانایران

بازداشت میلاد جلیلی (ایلشن) رپر تورک در تبریز

میلاد جلیلی (ایلشن) رپر آذربایجانی اهل تبریز روز سه شنبه ۷ آذرماه ۱۴۰۲ توسط نیروهای امینتی ایران بازداشت شد.

تا لحظه تنظیم خبر از مکان انتقال و دلایل بازداشت آقای جلیلی اطلاع دقیقی در دست نمیباشد اما احتمال می رود بازداشت ایشان مرتبط با آهنگ رپ حمایتی از بازداشت شدگان فعالین حرکت ملی آذربایجان در تبریز باشد.

همزمان با دور جدید احضار، بازداشت و تشدید فشار بر فعالان ملی مدنی آذربایجانی که از شهریور ۱۴۰۲ آغاز شده است، کماکان شماری از این فعالان بلاتکلیف در بازداشتگاه اداره اطلاعات تبریز به سر می‌برند. ۱۸شهریورماه سال جاری مرتضی نورمحمدی نادارلی در شهر صوفیان ، ۲۲ شهریور آقایان داود شیری، علی بابایی، آراز ابراهیم‌نژاد، جواد سودبر، امیرحسین آقایی و سیدمحمدرضا موحد، ۲۴ شهریور مهرداد قادری ، یک مهر حسین آزادی و ۹ مهر ابراهیم عوض‌زاده توسط نیروهای امنیتی در تبریز بازداشت شده و به بازداشتگاه اداره اطلاعات شهر تبریز منتقل شدند.ناصر رزمجو دیگر فعال آذربایجانی نیز ۲۹مهرماه توسط نیروهای امنیتی در اردبیل بازداشت و به بازداشتگاه اداره اطلاعات تبریز منتقل شد.

همچنین یوروش مهرعلی‌بیگلو و حامد یگانه‌پور نیز از روز سه‌شنبه ۱۶ آبان ماه ۱۴۰۲ در بازداشت هستند. این فعالین آذربایجانی از زمان بازداشت تاکنون از داشتن وکیل و ملاقات با خانواده محروم بوده‌اند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا