آذربایجانایرانجهان

بیانیه شماره 2 مرکز هماهنگی میتینگ «آزادلیق، عدالت، میلی حؤکومت» در برلین

در روز 20 مای جهان بار دیگر صدای اعتراض و حق طلبی ملت‌های تورک در ایران (آزربایجان جنوبی، قشقایی، ترکمن صحرا و خراسان) و تمامی انسان‌های عدالتخواه‌ این کشور را خواهد شنید!

وجدانهای بیدار جهان آزاد؛

روز 25 مارس 2023 شهر بروکسل بلژیک شاهد نمایش بی نظیر اراده و اتحاد ملت‌های تورک (آزربایجان جنوبی، قشقایی، ترکمن صحرا و خراسان) در ایران بود. در این روز تاریخی تورک های شهروند ایران ساکن در اروپا (آزربایجان جنوبی، قشقایی، ترکمن صحرا و خراسان) با یک اتحاد و هماهنگی مثال زدنی توانستند مظلومیت و حق طلبی ملتمان را با فریادی رسا به گوش جهان برسانند و 25 مارس را در تاریخ ملتمان ثبت کنند.

ولی همانگونه که همگان مستحضرند رژیم ددمنش و قرون وسطایی جمهوری اسلامی ایران هنوز به انواع ظلم و ستم به نه تنها ملت ما بلکه به بیشتر ملل خاور میانه ادامه می دهد. ما هر روز شاهد زجر کشیدن ملت‌هایمان از فقر، بیکاری، فساد مالی و اداری، گرانی و انواع فشارهای اقتصادی و معیشتی هستیم. کودکان، زنان و دختران، کارگران، کارمندان، بازنشسته‌گان و تمامی طبقات و آحاد جامعه از ظلم این رژیم در امان نیستند و هر روز این ظلم‌ها را با پوست و گوشت خود احساس می‌کنند. کار بجایی رسیده است که معصوم ترین و بی دفاع ترین طبقه جامعه یعنی دانش آموزان دختر ماههاست هدف حملات کور شیمیایی عوامل رژیم قرار می گیرند و رژیمی که ظرف چند هفته شهروندان معترض را اعدام می‌کند در این باره هیچ اقدامی نکرده است. هنوز طبیعت ومحیط زیست ما خصوصاً دریاچه اورمیه در حال جان دادن است، معادن و جنگل هایمان غارت می شود.

تمامی اینها به کنار، رژیم جمهوری اسلامی ایران در عالم سیاست علناً آزربایجان را دشمن خود اعلام کرده و چه در شمال و چه در جنوب آزربایجان روزی نیست که شاهد اقدامات خصمانه و دشمن مآبانه این رژیم نباشیم. غرب آزربایجان، زنگه زور و قاراباغ اهداف اصلی فتنه انگیزی رژیم جمهوری اسلامی ایران علیه آزربایجان هستند.

طبعاً در شرایطی که مبارزات ملل تحت ستم در داخل کشور به انحاء مختلف ادامه دارد ما تورک های (آزربایجان جنوبی، قشقایی، ترکمن صحرا و خراسان) ساکن اروپا بر خود وظیفه می دانیم اعتراض را که در 25 مارس در بروکسل شروع کرده ایم با عزم و اراده ای بزرگتر ادامه دهیم تا رژیم نتواند صدای ملتمان را در داخل کشور خفه کند و چه روزی بهتر از سالروز قیام خرداد 1385 که بزرگترین اعتراض ملتمان به تبعیض و نژادپرستی بود. پس بیایید خرداد را به حماسه ای دیگر در تاریخ مبارزات آزادی خواهانه و حق طلبانه ملت‌هایمان تبدیل کنیم. بیایید خرداد 1402 را همچون خرداد 1385 به روز کابوس رژیم جور، ستم، تبعیض و بی عدالتی در ایران تبدیل کنیم.

فلذا ما ازتمام تورکهای ساکن اروپا (آزربایجان جنوبی، قشقایی، ترکمن صحرا و خراسان) و همچنین از تمامی انسانهای آزاده‌ای که خواهان خلاصی از ظلم رژیم جمهوری اسلامی ایران هستند،دعوت می کنیم در روز 20 مای در شهر برلین به مینینگ «آزادلیق، عدالت، میلی حؤکومت» بپیوندند تا بار دیگر صدای اعتراض و حق طلبی ملتمان را با بلند ترین صدا به گوش جهان برسانیم.

مرکز هماهنگی میتینگ «آزادلیق، عدالت، میلی حؤکومت» ۲۰ مای در برلین

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا