آذربایجان

تایید حکم محکومیت یک سال حبس حجت مختارزاده در دادگاه تجدید نظر

شعبه ۱۹ دادگاه تجدیدنظر استان آذربایجان شرقی حکم محکومیت یکسال حبس تعزیری حجت(آراز) مختارزاده فعال ملی مدنی آذربایجان جنوبی را عینا تایید کرد.

این فعال آزربایجانی ساکن تبریز پیشتر توسط شعبه ۲ دادگاه انقلاب شهرستان تبریز به ریاست قاضی عبدی به اتهام «فعالیت تبلیغی علیه نظام» به یک سال حبس تعزیری محکوم شده بود. یحیی میرزا محمدی و علی محمدی میاردان رئیس و مستشار شعبه ۱۹ دادگاه تجدید نظر حکم محکومیت این فعال آزربایجانی را به ۵۰ میلیون ریال جزای نقدی  تبدیل کرده اند.

حجت مختارزاده ۱۰ شهریور ۱۳۹۹ پس از حضور در شعبه ۱۶ بازپرسی دادسرای عمومی و انقلاب تبریز بعلت پرونده مفتوحه اش در رابطه با حوادث آبان ۹۸ بازداشت و پس از تفهیم ۳ اتهام  «نشر اکاذیب در فضای مجازی»، «عضویت در گروه گاماج» و «فعالیت تبلیغی علیه نظام» بازداشت شد و پس از ۲ روز با تودیع قرار وثیقه ۳۰۰ میلیون تومانی آزاد شد.

این فعال مدنی تورک همچنین اطلاع داده، از بابت اتهام “نشر اکاذیب در فضای مجازی” به ۵۰۰هزارتومان جریمه نقدی محکوم شده است و از اتهام دیگر “عضویت در گروه گاماج” تبرئه شده است.

حجت (آراز) مختار زاده از بازداشت شدگان پس از اعتراضات آبان ۹۸ است. وی ۲۶ آبانماه ۱۳۹۸ در محل کار خود در تبریز از سوی نیروهای امنیتی ایران بازداشت شده بود.این فعال مدنی پس از گذراندن ۱۴ روز در بازداشتگاه اداره اطلاعات تبریز به زندان این شهر منتقل و در ۲۵ آذرماه همان سال با قرار وثیقه ۱۰۰ میلیون تومانی موقتا آزاد شده بود.

آقای مختارزاده پیشتر نیز در جریان اعتراضات مردمی به خشک شدن دریاچه ارومیه در سال ۹۰ بازداشت و پس از تحمل سه ماه حبس آزاد شده بود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا