آذربایجانایران

تجمع اعتراضی مالباختگان پیش فروش خودرو در تاکستان قزوین؛ جانباختن یک نفر و مجروح شدن ۱۶ نفردیگر

روز جمعه ۱۳بهمن ماه ۱۴۰۲،تجمع اعتراضی جمعی از مالباختگان شرکت الماس خودرو در مقابل منزل یکی از مدیران این شرکت در تاکستان استان قزوین، در پی تیراندازی یکی از نیروهای این شرکت، به جانباختن یک نفر و مجروح شدن ۱۶ نفر دیگر ختم شده است.

در پی تیر اندازی یکی از نیروهای شرکت الماس خودرو به سمت تجمع کنندگان مال‌باخته و عابرین پیاده یک نفر جان خود را از دست داد و ۱۶ نفر دیگر نیز مجروح شدند.

جمال الدین حسینی، فرماندار تاکستان با تایید آمار کشته و زخمی ها گفته است: در بین مجروحان عوامل پلیس، نیروی انتظامی، افراد عابر و رهگذر هم قرار داشتند. فرد ضارب بازداشت و پس از تشکیل پرونده به مقامات  قضائی تحویل داده شد.

سرمایه گذاران و مالباختگان خودرویی طی سال جاری بارها با برپایی تجمعاتی در مقابل ساختمان استانداری و دادگستری قزوین، خواستار پیگیری و رسیدگی به شکایات خود از سوی مسئولان شده بودند.

پیشترروز دوشنبه ۲ تیرماه سال جاری تجمع
اعتراضی مالباختگان«شرکت رضایت خودرو طراوت نوین»استان قزوین در مقابل فرمانداری شهرستان تاکستان با سرکوب شدید نیروهای امنیتی به خشونت کشیده شده بود که در این تجمع یکی از مالباختگان در اعتراض به عدم پاسخگویی مسئولان اقدام به خودسوزی کرده بود.

روز پنجشنبه ۲ آذرماه ۱۴۰۲ نیز سرمایه گذاران و مالباختگان خودرویی در قزوین در اعتراض به عدم توجه مسئولان به خواستها و مطالبات خود با برگزاری راهپیمایی اعتراضی به خیابان آمده بودند.

معترضین با در دست دادن پلاکارهای اعتراضی و سردادن شعارهایی خواستار پی ‌گیری ورسیدگی دولت و مسئولان به شکایات خود شدند، اما نیروهای یگان ویژه با یورش به معترضین و استفاده از ماشین آب پاش در پی متفرق کردن مردم برآمده و راهپیمایی مسالمت آمیز مالباختگان معترض را به خشونت کشاندند.

محمدرضا غفاری از اعضای سپاه پاسداران و صاحب این شرکت مبالغ هنگفتی از بابت پیش فروش خودرو به پنجاه هزار نفر از متقاضیان دریافت کرده و هیچ خودرویی به متقاضیان تحویل نداده و پاسخگوی مالباختگان نمی‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا