آذربایجانایران

تداوم بی خبری و افزایش نگرانی از وضعیت فعالین بازداشتی در اردبیل

علی رغم گذشت ‌ ‌۶ روز از بازداشت فعالین حرکت ملی آذربایجان در اردبیل، کماکان بی خبری از وضعیت این فعالین ادامه دارد.

خانواده فعالین بازداشتی آقایان عسگر اکبرزاده، ، سعید صادقی فر، میثم جولانی و محسن محسن زاده طی روزهای اخیر جهت کسب اطلاع از وضعیت فرزندان خود به دادستانی اردبیل  مراجعت نموده اند  اما رئیس دفتر دادستانی اردبیل از دادن اطلاعات دقیق در مورد مکان و وضعیت نگهداری و روند پرونده و اتهام مطروحه آنها سر باززده است.

روز دوشنبه ۴ مهر نیز برادران آقایان عسگر اکبرزاده و سعید صادقی فر  به دادگاه عمومی و انقلاب اردبیل  مراجعه نموده اند تا پیگیر وضعیت بازداشتی ها باشند که معاونت دفتر دادستانی اردبیل با عنوان اینکه برادران شما شورشی و اغتشاشگرند از انجام وظیفه خود فرافکنی کرده است.

خانواده ی بازداشتی ها در جواب گفته اند که ” آنها نه تنها شورشگر و اغتشاشگر نیستند بلکه آنها مدافع واقعی حقوق ملت آذربایجان  و خواستار اجرای اصول قانون اساسی و احقاق حقوق ملت هستند و در اعتراضاتی که شما اغتشاش می نامید هیچ حضوری نداشته اند.

محسن محسن زاده روز چهارشنبه ۳۰ شهریور در پارک جیرال اردبیل همراه با ضرب و شتم دستگیر شد.

عسگر اکبرزاده توسط نیروهای لباس شخصی ساعت ۴ بامداد پنجشنبه ۳۱ شهریور بدون ارائه ی حکم که با اعمال زور و شکستن درب وتفتیش منزل توسط نیروهای لباس شخصی  همراه بود، بازداشت گردید.

سعید صادقی فر توسط نیرو های لباس شخصی ساعت ۳بامداد پنجشنبه۳۱شهریور در محل کار و شیفت کاری بازداشت گردید.

میثم جولانی نیز  پنج شنبه ۳۱شهریور در روستای اوجاق شهرستان گرمی بدون‌ارائه حکم همراه با ضرب و شتم توسط نیروهای امنیتی  دستگیر شد.

‌بی خبری از و ضعیت فعالین بازداشتی و فرافکنی و رفتار خارج از قانون مراجع قضایی وعدم پاسخگویی در مورد بازداشتیها سبب نگرانی خانواده ها گردیده است.

طی روزهای اخیر با کشته شدن مهسا امینی پس از بازداشت توسط گشت ارشاد نیروی انتظامی موجی از نارضایتی  در آحاد جامعه ایران شکل گرفته و اعتراضات سراسری در شهرهای مختلف را در پی داشت که مردم در شهرهای مختلف آذربایجان از جمله تبریز، اورمیه، اردبیل، زنجان، مرند و مشگین شهر، ملکان و… جهت دفاع از حقوق زنان و حقوق ملت آذربایجان به خیابانها آمدند که با بازداشت گسترده معترضین همراه بوده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا