جهان

دولت چین ۱.۴ میلیون پُست کاربران رسانه‌های اجتماعی را حذف کرد

دولت چین از حذف یک میلیون و ۴۰۰ هزار پُست کاربران رسانه‌های اجتماعی در این کشور به دنبال پایان تحقیقات دوماهه درباره مسائلی همچون پخش اطلاعات نادرست، سودجویی غیرقانونی و جعل هویت مقامات دولتی خبر داد.

سازمان فضای سایبری چین روز جمعه با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد بین ۱۰ و ٢٢ مارس سال جاری میلادی، در چارچوب کارزار «تصحیح»، اقدام به حذف ۶۷ هزار حساب کاربران رسانه‌های اجتماعی و صدها هزار پُست در این رسانه‌ها کرده است.

علاوه بر ۶۷ هزار حساب کاربری حذف‌شده، حدود ۹۳۰ هزار حساب کاربری دیگر نیز با مجازات‌هایی کمتر ، از قبیل حذف همه دنبال‌کنندگان تا محرومیت از مزیت‌های مالی مواجه شده‌اند.

این سرکوب دولتی گسترده، حساب‌های کاربران در اپلیکیشن‌هایی از قبیل وی‌چت، دویین، و ویبو را هدف قرار داده‌اند که از سوی دولت چین اداره نمی‌شوند.

چین از سال ۲۰۲۱ با هدف «پاک‌سازی» فضای مجازی و تسهیل کنترل مقامات بر آن، میلیاردها حساب کاربران فضای مجازی را هدف حملات خود قرار داده است.

پکن مکررا اقدام به بازداشت شهروندان و سانسور حساب‌های کاربرانی می‌کند که اطلاعات صحیح از نظر دولت چین حساس یا منتقدانه از حزب کمونیست، دولت، یا ارتش را منتشر می‌کنند.

این اقدامات‌، انتقاد سازمان‌های مدافع آزادی بیان در جهان را به دنبال داشته است.

صدای آمریکا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا