جهانسلامتی و زندگی

رویترز: سازمان جهانی بهداشت از طرف هکرهای مرتبط با ایران بارها مورد حمله قرار گرفت

رویترز در گزارشی اختصاصی با اعلام این خبر افزود، هکرهایی که در جهت منافع  جمهوری اسلامی ایران فعالیت می‌کنند در خلال بحران جاری ویروس کرونا تلاش کرده‌اند که وارد ای‌میل‌های شخصی کارکنان سازمان جهانی بهداشت شوند

رویترز از قول «چهار منبع مطلع و آشنا با موضوع» می‌نویسد که این تلاش‌ها از دوم مارس جریان داشته و هکرها سعی در فریب ای‌میلی و دزدیدن رمزهای عبور حساب‌های کاربری کارمندان سازمان جهانی بهداشت داشته‌اند.

بنا به خبری که رادیو فردا به نقل از این خبرگزاری منتشر کرده، با بررسی مجموعه‌ای از وب‌سایت‌های مخرب و سایر داده‌های مرتبط خبرگزاری رویترز توانسته است یافته‌های این چهار منبع را تأیید کند.

یکی از افراد نزدیک به سازمان اطلاعات آمریکا هم به رویترز گفته که از اقدامات ایران آگاه است و این‌گونه حملات از طرف ایران در زمان بحران‌های بین‌المللی معمولاً زیاد انجام می‌شود.

انگیزه هکرها هنوز مشخص نیست اما به گفته این منبع نزدیک به سازمان اطلاعاتی ایالات متحده، دست یافتن به نتایج تحقیقات درمان کرونا و طرح‌های کشورهای مختلف برای مبارزه با کرونا از جمله اطلاعاتی است که هکرها به دنبال آن هستند.

یکی از این منابع که برای یک شرکت بزرگ فناوری پایش فعالیت‌های مخرب سایبری کار می‌کند گفته است که «حمله‌کنندگان تحت حمایت دولت ایران، سازمان‌های بین‌المللی بهداشت را عمدتاً از طریق فیشینگ [ای‌میل‌های جعلی] هدف قرار می‌دهند».

طارق یاشارویچ، سخنگوی سازمان جهانی بهداشت می‌گوید، حملات فیشینگ علیه ای‌میل‌های شخصی کارمندان سازمان جهانی بهداشت تاکنون موفق نبوده و سازمان جهانی بهداشت نمی‌داند چه کسی مسئول آن است.

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن