ایران

ریزش یک ساختمان در آبادان؛ صدها نفر کشته و زخمی شده‌اند / وحشت پلیس از اعتراضات ملت الاحواز

بنابر آمارهای رسمی حکومت ایران، در پی ریزش ساختمان متروپل آبادان (عبادان) در الاحواز تعداد کشته ها به 7 نفر و مصدومان به 35 نفر رسید. احتمال افزایش شمار کشته شدگان و مصدومان این حادثه وجود دارد.

ظهر امروز دوشنبه (2 خردادماه) بخش‌هایی از ساختمان بزرگ نوساز «متروپل» در خیابان امیری عبادان فرو ریخت. رئیس سازمان اورژانس ایران از احتمال محبوس‌شدن 50 نفر در این حادثه خبر داد.

این درحالی است که مدیرعامل هلال‌احمر الاحواز نیز اعلام کرده است طبق ارزیابی تیم‌های این سازمان و گزارش‌های رسیده از شاهدان عینی حداقل 80 نفر زیر آوار گرفتار هستند.

اما به گفته، دبیر کانون مبارزه با نژادپرستی و عرب ستیزی در ایران «ریزش ساختمان متروپل تاكنون پنجاه نفر كشته و صدها زخمى بر جاى گذاشته و ده ها خودرو و مغازه از بين رفته يا آسيب ديده اند.»

آقای يوسف عزيزى بنى طرف با انتشار تصویر  فوق می نویسد: «نخستين تدبير نظام بى تدبير، چيدن پليس و باتوم و دستبند در محل حادثه است.»

گفته می‌شود به دنبال ریزش بخش‌هایی از ساختمان بزرگ «متروپل» در خیابان امیری آبادان به تعدادی خودرو هم آسیب وارد شده است. طبق گفته حاضران در محل، شدت این حادثه به قدری بود که ساختمان‌های اطراف به شدت لرزیدند.

يوسف عزيزى بنى طرف؛ نویسنده، روزنامه نگار، دبیر کانون مبارزه با نژادپرستی و عرب ستیزی در ایران و عضو کانون نویسندگان ایران در این باره می نویسد:

«نظام فاسد، از تهران تا عبادان، از رهبر ايران تا شهردار عبادان. قبيله دزدان متشرع.

بوى گند اين نظام بى نظام در همه خاورميانه پيچيده و همگان را آزرده است، اما همچنان سخت جانى مى كند و پول و خون مى طلبد. از قتلگاه سينما ركس تا فاجعه متروپل، دست هاى خونرنگ ملاهاى قدرت طلب و نابكار ديده مى شود.

حاج آقايى از جنس خودشان، با نام عبدالباقى، ساختمان هفده طبقه اى را با نام متروپل در خيابان امير خزعل بنا مى كند، احتمالا با رشوه و پارتى. اين ساختمان فاقد مقوم هاى ايمنى لازم، امروز دو شنبه فرو مى ريزد كه تاكنون پنجاه نفر كشته و صدها زخمى بر جاى گذاشته و ده ها خودرو و مغازه از بين رفته يا آسيب ديده اند.

بعيد مى دانم در اين پيرامون نفتى، همان اهتمامى به اين فاجعه بشود كه به ساختمان پلاسكو شد در تهران چند سال پيش. نخستين تدبير نظام بى تدبير، چيدن پليس و باتوم و دستبند در محل حادثه است.»

حکومت ایران برای حادثه پلاسکو تهران عزای عمومی اعلام کرده بود اما برای حادثه جان باختگان متروپل آبادان حرفی از عزای عمومی اعلام نشد، آیا خون مردم تهران از مردم الاحواز رنگین‌تر است؟

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا