آذربایجاناجتماعیسیاست

عباس لسانی فعال سیاسی و ملی آزربایجانی محبوس در زندان اردبیل از هدف رژیم برای برای کشتن زندانیان سیاسی به بهانه کرونا خبر داد!

اظهارات دادستان کل اردبیل در اصل موید این مسئله است که شماها به بهانه کرونا ، قصد کشتن مخالفان سیاسی را دارید.

 لسانی خطاب به دادستان کل اردبیل ؛ هدف شما کشتن زندانیان سیاسی به بهانه کرونا است.

شامگاه دیروز ۱۰ فروردین ۱۳۹۹ سید عبدالله طباطبایی دادستان کل استان اردبیل وعتباتی رئیس کل دادگستری استان به همراه هئیتی برای پیگیری وضعیت مرخصی زندانیان از برخی بندهای زندان مرکزی اردبیل دیدار کرده اند که در مراجعه به بند ۷ که بند زندانیان سیاسی ، عقیدتی است ،  طباطبایی از یکی از زندانیان بلوچ محبوس در آن بند ، عنوان اتهامش را می پرسند که وی در جواب میگوید “اقدام علیه امنیت ملی ” و دادستان کل اردبیل پس از اطلاع از عنوان جرم وی می گوید : نفس کشیدن زندانیان امنیتی و سیاسی نیز حرام است چه برسد به مرخصی آنها.

این مسئله باعث واکنش شدید آقای عباس لسانی فعال ملی مدنی آزربایجانی می شود که خطاب به دادستان می پرسند : ” تعریف شما از امنیت ملی چیست ؟

آیا آنهایی که برای احقاق حقوق ملتشان و برای آزادی مردم فعالیت می کنند ، امنیت ملی را به خطر می اندازند ؟

و یا تعریف امنیت ملی همان امنیت شماها و اربابانتان و در معنای کلی امنیت حکومتیان می باشد ؟

و در کمال ناباوری طباطبایی می گوید : ” امنیت ما همان امنیت ملی است.”

پس از درگیری لفظی عباس لسانی فعال سرشناس تورک با طباطبایی ،  عتباتی مدیر کل دادگستری استان اردبیل که با هئیت همراه در بند ۶ حضور داشته اند به بند مذکور آمده و دلیل عصبانیت و واکنش آقای لسانی را جویا می شوند.

عباس لسانی اظهار می دارد ، برای سیستم قضایی که دادستان آن بایستی اصل بی طرفی و عدم جانبداری را رعایت کند ابراز تاسف می نمایم که نه تنها خودرا ملزم به رعایت این اصل اساسی حقوقی نمیداند بلکه خواهان کشته شدن فعالین سیاسی می گردد. سیستم قضایی با آزادی مفسدین اقتصادی واختلاسگران و همچنین جانیان و مجرمانی که به حریم مردم تجاوز نموده و مخل امنیت اجتماعی و اقتصادی می باشند ، موافقت می کند اما مخالف آزادی فعالین مدنی هستند که درصدد احقاق حقوق مردم بناحق روانه زندانها شده اند.

عتباتی مدیر کل دادگستری استان اردبیل در پاسخ می گوید آقای لسانی چرا ناراحت می شوید ، منظور طباطبایی شما نیستید ، که آقای لسانی در پاسخ می گویند : تک تک مبارزان راه حقیقت وآزادی و فعالینی که درصدد رهایی ملتهایشان هستند در هر مکان و جغرافیایی که باشند همرزم ما هستند و دادستان اردبیل با اظهاراتش بعنوان مدعی العموم خواهان کشته شدن کل زندانیان عقیدتی و مدنی است.

عباس لسانی در ادامه می گویند: اظهارات دادستان کل اردبیل در اصل موید این مسئله است که شماها به بهانه کرونا ، قصد کشتن مخالفان سیاسی را دارید.

عباس لسانی در پایان خطاب به آقای عتباتی می گوید در این شرایط حاد که مسئولین قادر به کنترل شیوع بیماری کرونا در زندان نیستند در صورت عدم موافقت با مرخصی زندانیان سیاسی ، عقیدتی ، مسئولیت عواقب احتمالی جانی و حیاتی فعالین مدنی سیاسی و عقیدتی برعهده شماها می باشد.

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن