آذربایجانایران

علیرضا فرشی، اکبر نعیمی و توحید امیرامینی از زندان اوین به کمپین امدادرسانی زلزله خوی پیوستند

آتیلا منوچهری دولت آباد فعال حرکت ملی آذربایجان با انتشار ویدیویی از پیوستن علیرضا فرشی، اکبر نعیمی و توحید امیرامینی فعالین سیاسی آذربایجانی محبوس در بند ۴ زندان اوین به کمپین امدادرسانی به زلزله زدگان شهر خوی خبر داده است.

آقایان فرشی، نعیمی و امیرامینی از نزدیکان خویش خواسته اند که از طرف آنها مبلغ ۱۰ میلیون تومان را در اختیار آقای منوچهری قرار دهند تا با خرید وسایل گرمایشی همراه با دیگر وسایل امدادی به مناطق خسارت دیده از زلزله ارسال گردد.

برخلاف ضعف جدی جمهوری اسلامی در امدادرسانی به زلزله‌زدگان خوی، آذربایجانی‌های سراسر جهان از ساعتی پس از وقوع زلزله، کمپین‌های کمک به آسیب‌دیدگان این زمین‌لرزه را آغاز کرده‌اند. در سومین روز از وقوع این حادثه، کماکان سیل کمک‌های تورک‌ها از تهران، تبریز، زنجان، اردبیل،قزوین،همدان، ارومیه و سایر شهرها به خوی ادامه دارد، شماری از آذربایجانی‌های ساکن در ترکیه، کانادا و آمریکا نیز با جمع‌آوری کمک‌های نقدی اقدام به ارسال آن به خوی کرده‌اند.

در سکوت معنادار سلبریتی‌ها و رسانه‌های فارسی‌زبان اپوزیسون جمهوری اسلامی ایران و همزمان تبلیغات دروغ رسانه‌های دولتی ایران درباره شرایط بغرنج زلزله‌زدگان در خوی، رسانه‌های اپوزیسون آذربایجانی جمهوری اسلامی و کابران تورک شبکه‌های اجتماعی لحظه به لحظه اخبار بحران امدادرسانی در این شهرستان را پوشش می‌دهند.

به‌رغم سیل کمک‌های کم‌سابقه و مشارکت جامعه مدنی آذربایجان در امدادرسانی به زلزله‌زدگان در خوی، اکنون اولویت نخستین امدادرسانی به مردم زلزله‌زده تهیه کانکس برای آنها است. سرمای زیر صفر، تداوم بارش برف و زمستان‌های طولانی در این منطقه، ضرورت تهیه کانکس را تا زمان آغاز دوباره بازسازی این شهرستان دو چندان کرده است. به‌دلیل هزینه‌ بالای کانکس، شروع کمپین‌های رسانه‌ای که دولت جمهوری اسلامی را وادار به تهیه کانکس برای زلزله‌زدگان کند، ضروری به نظر می‌رسد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا