آذربایجانسیاست

فعال حرکت ملی آذربایجان «سیامک میرزایی» از حضور در جلسه دادگاه بازماند

در حالی جلسه دادگاه بدوی سیامک میرزایی فعال ملی مدنی آذربایجان دیروز ۱۰ آذر، در شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران به ریاست «قاضی افشار» و بدون حضور ایشان برگزار گردید، که آقای میرزایی بعلت تبعید و اقامت اجباری در شهرستان قاینات خراسان جنوبی بسر می برند.

بنا به گزارش فعالین حقوق بشر در آذربایجان جنوبی، جلسه دادگاه بدوی سیامک میرزایی فعال ملی مدنی آذربایجانی دیروز به مورخه ۱۰آذر۹۸ ، در شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی افشار بدون حضور ایشان برگزار گردید. آقای میرزایی بعلت اقامت اجباری(شهرستان قاین در خراسان جنوبی) نتوانسته است در جلسه دادگاه حاضر شود.

بر اساس این گزارش، پرونده مفتوحه آقای سیامک میرزایی؛ با عنوان اتهامی «تبلیغ علیه نظام» با استناد به ماده ۵۰۰ قانون مجازات اسلامی، توسط نیروهای امنیتی وزارت اطلاعات در زندان اوین و سه روز مانده به پایان محکومیت برای ایشان تفهیم اتهام شده بود.

در پرونده سازی مزبور ادله جرم و مصادیق اتهامی «نگارش نامه ای سرگشاده برای دادستان شهرستان بهارستان تهران مبنی بر تعدی و تخلفات ضابطین امنیتی از وظایف قانونی و عدم اختیارات مسئولین قضایی در برابر کارشکنی و اعمال خودسرانه ظابطین امنیتی، تماس تلفنی متهم با آقای عباس لسانی فعال مدنی آذربایجان، نگارش مقالاتی در ارتباط با حقوق اتنیک های ایران و حمایت از آموزش به زبان مادری، اعلام حمایت سازمان عفو بین الملل از ایشان، اعلام حمایت رسانه های ترکی، فارسی و حقوق بشری از ایشان، اعتصاب غذای وی در زندان» عنوان شده است.

این فعال ملی مدنی آذربایجان، هم اکنون بیش از ۴ ماه است که در شهرستان قاینات واقع در استان خراسان جنوبی در حال سپری نمودن اقامت اجباری یک ساله خود میباشند و این اقامت اجباری مجازات تکمیلی ۳ سال حبس وی محسوب میشود که در زندان اوین گذرانده بودند.

 

.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا