آذربایجانایران

متلاشی شدن قدیمی‌ترین تیم فوتبال آذربایجان جنوبی و پیشرفت روزافزون تیم‌های کرمانی با پول آذربایجان

در حالیکه تیم های کرمانی با پول مس آزربایجان روز به روز پیشرفت می کنند و باشگاههای جدید و مدرنی می سازند، تیم ماشین سازی تبریز که قدیمی‌ترین تیم فوتبال آزربایجان جنوبی محسوب می شود، در حال متلاشی شدن است.

این تیم ریشه دار آزربایجان به دلیل سوء مدیریت مسئولان ایران دو سال پیش به لیگ یک و سال گذشته به لیگ های پایین تر سقوط کرد و اکنون به خاطر بدهی بالا و بسته بودن پنجره نقل و انتقالات تداوم فعالیت آن در هاله ای از ابهام قرار گرفته است.

به نوشته ایرنا، مشاین سازی که روزگاری رقیبی جدی برای حریفان در لیگ های مختلف بود پس از واگذاری به بخش خصوصی(زنوزی)، مورد بی مهری های زیادی قرار گرفت و آنقدر دست به دست شد که دیگر معلوم نیست مالک این تیم کیست و یا مدیرعامل، کادر فنی و بازیکنان آن کیستند.

تیم ماشین سازی زمانی که در آستانه سقوط به لیگ یک قرار داشت به فردی به نام «یونس قربانی» واگذار شد و این فرد که به اعتقاد بسیاری از کارشناسان اهلیت این کار را نداشت، نه تنها نتوانست برای این تیم کاری انجام دهد بلکه موجب سقوط این تیم به لیگ های دسته پایین تر شد و به نابودی این تیم سرعت بخشید.

پس از آنکه ماشین سازی به لیگ یک افتاد مالک جدید به رغم وعده هایی که داده بود تا پنجره نقل و انتقال تیم را باز کند حتی نتوانست گرهی از این تیم بگشاید بلکه بر تعداد گره ها و مشکلات این تیم اضافه کرد و بدتر از همه اینکه، هیات فوتبال آزربایجان شرقی که نقشی اساسی در انتقال امتیاز این تیم داشت دست روی دست گذاشت تا بخشی از تاریخ فوتبال آزربایجان نابود شود.

پس از بحرانی تر شدن وضعیت تیم ماشین سازی برخی نمایندگان مجلس موضوع انتقال تیم به مس سونگون را مطرح کردند اما تا این لحظه در حد شعار باقی مانده و هیچ گام عملی در این زمینه برداشته نشده است.

بر اساس این گزارش، میزان بدهی‌های باشگاه ماشین‌سازی مبلغی در حدود ۶۵ میلیارد تومان است که ۴۵ میلیارد تومان آن «بدهی مالیاتی» و ۲۰ میلیارد تومان نیز بدهی به بازیکنان خارجی است. این تیم علاوه بر مبالغ عنوان شده، از محل حضور در لیگ دسته یک و بدهی به کادر فنی و بازیکنان نیز، بدهکار است و تغییر مالکیت تیم را کمی مشکل کرده است.

مالک جدید ماشین سازی که تنها این عنوان را یدک می کشد هر از چند گاهی در رسانه ها حاضر می شود، همچنان مدعی است که مالک تیم بوده و اختیار در دست اوست اما دریغ از یک گام مثبت به نفع ماشین سازی.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا