آذربایجان

محرومیت هواداران تیم تراختور آزربایجان در هفته ۲۹ لیگ برتر

کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال حکومت ایران تماشاگران چندین هزارنفری تیم تراختور آزربایجان را از حضور در ورزشگاه سهند (قوردلار درسی) برای بازی بعدی لیگ برتر محروم کرد.

کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال حکومت ایران با صدور اطلاعیه‌ای پس از وقایع اخیر  در ورزشگاه سهند (قوردلار درسی) که موجب شد بازی تیم تراختور آزربایجان با پیروزی تهران نیمه‌تمام بماند، اعلام کرد که «با توجه به بیم تجری و تکرار این رفتار در بازی هفته ۲۹ لیگ برتر… قرار دستور موقت مبنی بر جلوگیری از حضور تماشاگران در محل برگزاری مسابقه مذکور صادر می‌شود.»

اما سوال هواداران تراختور آزربایجان این است که در  کجای دنیا بازیکن حریف به هواداران میزبان توهین و سنگ پرتاب می‌کند؟ چرا نباید به این موضوع رسیدگی شود؟

هواداران تراختور آزربایجان روز پنج‌شنبه در دیدار این تیم با پیروزی تهران مورد سنگ پرانی، توهین و تحقیر «مهدی ترابی و امید عیلشاه؛ کاپیتان تیم پیروزی» قرار گرفتند که بعد از تدوام وضعیت متشنج استادیوم، داور ادامه بازی را متوقف کرد و بعد تیم پیروزی از حضور در زمین امتناع کرد.

هواداران تراختور آزربایجان نیز در پاسخ به این حرکات گستاخانه بازیکنان تیم پیروزی، با برافراشتن پرچم آزربایجان و پرچم ها و بادکنک های قرمز، شعارهایی با مضامین ملی گرایانه به زبان تورکی آزربایجانی در ورزشگاه سر داده‌اند.

همچنین با تداوم وضعیت متشنج، اتفاقاتی در بازی تراختور و پیروزی از سوی عده‌ای تماشاگر ناشناس رخ داد که مورد تایید هواداران نمی باشد و افراد متخلف قطعا ارتباطی با هواداران واقعی تراختور ندارند. این افراد به حالت مشکوک و صرفا برای ایجاد تنش در ورزشگاه حضور یافته بودند.

به گفته باشگاه تراختور آزربایجان نیز، هیچ کدام از مشوقین باشگاه و رابط شهرستان‌ها، افراد تنش آفرین را نمی‌شناختند و به نظر می‌رسد عده‌ای برای ضربه زدن به تراختور در هفته‌های پایانی لیگ برتر، بین هواداران این تیم حضور یافته بودند.

تعدادی از اعضای تیم رقیب نیز با هدف ماهی گرفتن از آب گل آلود، با رفتارهای تنش‌زا هواداران را تهیج و سکوها را ملتهب کردند. از جمله این رفتارها پرتاب سنگ به سمت هواداران از سوی امید علیشاه و مهدی ترابی بود که به هیچ عنوان قابل توجیه نیست.

جالب‌ است که چنین بازیکنان حاشیه‌سازی همواره در آن باشگاه در حاشیه امن قرار دارند!

یادآور می‌شود، امید عالیشاه پیش از این نیز در تبریز و در بازی تیم‌های گسترش فولاد و پیروزی با رفتارهای توهین آمیز خود موجب ناراحتی هواداران و بروز تنش شده بود که همین موضوع در اتفاقات بازی اخیر نیز تأثیر داشت.

از سوی دیگر، باشگاه تراختور آزربایجان چندین بازی با حضور هزاران هواداران را مقابل تیم‌های بزرگی همچون سپاهان، فولاد و غیره … بدون مشکل پشت سر گذاشته و اتفاقات بازی مقابل پیروزی باید به صورت دقیق مورد بررسی قرار گیرد تا دست افرادی که قصد آسیب رساندن به تیم و هواداران را دارند، رو شود.

شایان ذکر است که علی‌رغم تلاش مسؤولان و بزرگان تیم به همراه نیروهای انتظامی مستقر در ورزشگاه، جهت فراهم کردن شرایط برای از سرگیری بازی و با وجود نظر داور و نماینده سازمان لیگ برای پیگیری بازی، تیم پیروزی از حضور در زمین امتناع کرده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا