جهان

محکومیت‌های گسترده حمله «تروریستی» گروههای نیابتی سپاه به فرودگاه ابوظبی

پلیس امارات از انفجار سه تانکر سوخت‌رسانی در منطقه «مصفح» شهر ابوظبی و یک انفجار جزیی در منطقه ساخت و ساز فرودگاه جدید ابوظبی خبر داد،‌ سپاه: این اقدامات «تذکر عملی جدید» از سوی حوثی‌های مورد حمایت ایران به امارات بوده است.

کشورهای عربستان سعودی، آمریکا، مصر، کویت، بحرین، قطر، اردن، الجزائر، یمن و سازمان همکاری اسلامی حمله پهپادی شبه‌نظامیان حوثی مورد حمایت ایران به فرودگاه بین‌المللی ابوظبی را محکوم کرده و بر حمایت‌های خود از کشور امارات متحده عربی در دفاع از امنیت این کشور تاکید کردند.

عربستان سعودی دوشنبه ۱۷ ژانویه «حمله تروریستی بزدلانه» شبه‌نظامیان حوثی به فرودگاه ابوظبی را با شدیدترین لحن محکوم کرد.

وزارت خارجه سعودی تاکید کرد که اقدام تروریستی علیه ابوظبی که شبه‌نظامیان حوثی مسئول آن هستند، تاکیدی بر خطرناک بودن این گروه است.

کاترین وستلی، سرپرست سفیر آمریکا در یمن، دوشنبه، 17 ژانویه، بار دیگر تشدید تنش‌های نظامی شبه‌نظامیان حوثی‌ مورد حمایت ایران و اقدامات بی‌ثبات‌کننده و تهدید آنها علیه خطوط کشتیرانی در دریای سرخ را محکوم کرد.

در همین راستا وزارت خارجه کویت حمله پهپادی حوثی‌ها به مناطق غیرنظامی در امارات متحده عربی را محکوم و تاکید کرد، ادامه اقدامات حوثی‌ها در هدف قرار‌دادن غیرنظامیان خطرناک بودن رفتار این گروه را ثابت می‌کند.

کشور کویت ضمن تاکید بر ایستادن خود در کنار امارات، از ابوظبی در اتخاذ هر اقدامی در راستای حفظ امنیت آن ابراز حمایت کرد.

از سویی وزارت خارجه پادشاهی بحرین پرتاب پهپادهای انفجاری توسط شبه‌نظامیان حوثی به سوی ابوظبی را محکوم کرده و آن را «حمله تروریستی بزدلانه» توصیف کرد.

کشور قطر نیز حمله به فرودگاه ابوظبی را محکوم کرد و هدف‌گیری تاسیسات غیرنظامی را «اقدامی تروریستی» دانست.

وزارت خارجه اردن ضمن محکوم کردن پرتاب پهپادهای انفجاری حوثی‌ها به سوی امارات متحده عربی تاکید کرد که امنیت امارات بخش جدایی‌ناپذیر از امنیت اردن است.

سامح‌ شکری، وزیر خارجه مصر ضمن اعلام همبستگی با امارات متحده عربی در پی وقوع حمله به فرودگاه ابوظبی، تاکید کرد که مصر از امارات در اتخاذ هر تدابیری برای مقابله با هر اقدام تروریستی که آن را هدف قرار می‌دهد، حمایت می‌کند.

الجزایر نیز طی بیانیه‌ای حملات به منطقه مصفح و فرودگاه ابوظبی در امارات متحده عربی را محکوم کرد.

وزارت خارجه یمن نیز «حمله تروریستی» به امارات را نشانه سردرگمی گروه شبه‌نظامیان حوثی پس از شکست‌های آن در استان‌های مأرب و شبوه دانست.

در ادامه واکنش‌ها سازمان همکاری اسلامی حمله تروریستی به فرودگاه ابوظبی را به شدت محکوم و بر ایستادن در کنار امارات متحده عربی و حمایت از اقدامات این کشور در راستای دفاع از امنیت آن تاکید کرد.

به گزارش«رویترز» به نقل از سخنگوی حوثی‌ها، این گروه شبه‌نظامی در یمن مسئولیت حمله به ابوظبی را بر عهده گرفته است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا